Kā ātri un vienkārši iesālīt sarkanās zivis mājas apstākļos. Dalos ar iecienītāko recepti

edzive

Šī recepte ir mana iecienītākā un tieši šādi sarkanās zivis sāla mana mamma. Tā kā viņa ir profesionāla pavāre, labu garšu viņa vērtē augstāk par priekiem, kas saistīti ar gatavošanas procesu. Tostarp viņa cenšas optimizēt virtuvē pavadīto laiku. Tāpēc šodien mums vajadzēs tikai 3 sastāvdaļas (protams, izņemot pašu zivi), lai pagatavotu sālījumu.

Sākšu ar svarīgu punktu. Dažkārt komentāros sastopos ar viedokļiem, ka citrona garša ar zivīm nesaskan. Man tas šķiet dīvaini ne tikai tāpēc, ka šādi pieņēmumi krata nervus pasaules kulinārijas sabiedrībai (bet nu labi, kā saka: katram sava gaume), bet arī tāpēc, ka līdz noteiktam vecumam arī pati parasti ēdu zivis bez citrona sulas. Tas bija vienīgais veids, kā mani “apmānīt” un piespiest apēst gabaliņu ļoti veselīgas, bet treknas sarkanas zivs, kas rūpīgi sacepta ar brokoļiem krāsnī. Man šāda ēdienkarte bija līdzvērtīga piedāvājumam izdzert tasi zivju eļļas. 🙂

Tad mamma mēģināja uzpilināt citrona sulu uz karstas foreles gabala. Un jūs neticēsiet, bet es to ēdu ar prieku! Tāpēc gribu atzīmēt, ka, manuprāt, citrons nekādā veidā nenomāc zivs garšu, tas patiesībā to izceļ un zivs kļūst vēl garšīgāka!

Tagad zivis ēdu ar prieku un pat bez citrona. Un es vairs nebaidos no zivju eļļas. Bet, kas attiecas uz mājās gatavotu sālījumu, es vienmēr esmu PAR “iespēju ar citronu”.

1. Tātad, pērkam foreles. Es dodu priekšroku forelei, jo foreles paši nozvejojam vietējā zivju audzētāja dīķī. Bet pēc šīs receptes var sālīt arī citas zivis, piemēram, rozā lasi vai “chum” lasi. Noņemiet galvu, spuras un asti. Mēs šīs sastāvdaļas ievietojām atsevišķā maisiņā ar uzrakstu “īpaši garšīgai zivju zupai”. Zivi sagriež, izņem asakas, atdala fileju un atlikumus ievieto maisiņā, ko pēcāk pārvērst par zivju zupu. Tā ir lieliska sagatave zupām, ja neesat pārliecināts par saviem kulinārijas plāniem, varat to nekavējoties ievietot saldētavā.

❗️Starp citu, ja jums tuvumā ir zivju veikali, noteikti pievērsiet uzmanību, vai tajos atsevišķi nav nopērkamas astes. Dažos gadījumos jūs varat iegūt absolūti krāšņu astes komplektu ar lielu daudzumu gaļas par pusi lētāku cenu. Dažos lielveikalos, kur ir atbilstoša sadaļa ar atdzesētām zivīm, pēc liemeņu sagriešanas izliek arī paplātes ar astēm.

Tātad, jūs esat ieguvis 2 lielas filejas. No kurām jānoņem visas asakas, izmantojot pinceti.

2. Tagad jums ir jāsagatavo stikla (emaljas vai plastmasas) trauks, kura malas ir augstākas par filejas augstumu. Trauka apakšā iekaisiet nedaudz sāls un novietojiet filejas ar ādu uz leju. Es jautāju mammai, cik daudz sāls man vajag, bet viņa man teica tā: vajag paņemt šķipsniņu jūras sāls un SĀLĪT zivis. Neliek klāt sāls kārtu, fileju nepārklāj ar sāli, bet ar pārliecību pārkaisa. Sāls nedrīkst saturēt piemaisījumus, jodu utt.

Bieži vien receptēs var atrast no interneta padomus, ka jāsāli no sirds, zivs par daudz neņems. Nu diemžēl tas tā nav. Ar katru sālī pavadīto stundu zivs kļūs mazāk GARŠĪGA un sāļāka, tā būs jāmērcē ūdenī.

3. Jums nepieciešams appilināt fileju ar citronu sulu. Appilināt, nevis apliet! Un visbeidzot pārkaisa ar smalki sagrieztām dillēm. (Zaļumi vispirms rūpīgi jānomazgā, pēc tam ļoti labi jānožāvē). Tam vislabāk piemēroti stublāji, jo tajos ir lielāks aromātisko vielu saturs. Bet marinēt var bez citrona un dillēm vispār. Mēs bieži gatavojam bez dillēm, tikai aizmirstam tās nopirkt.

Attiecībā uz cukuru: tas ir arī gaumes jautājums. Man nepatīk pievienot cukuru foreles sālīšanā, bet, lai saprastu, kā jums personīgi būs garšīgāk, pamēģiniet sālīt daļu zivs pēc šīs receptes un filejas gabalu ar cukuru. Tas ir, jums vajadzēs sajaukt sāli un cukuru proporcijā, kas ir aptuveni 4-5 daļas sāls uz 1 daļu cukura.

4. Tad tīru virtuves dvieli vai salveti vajag saslapināt ar ūdeni, uzmanīgi izspiest lieko mitrumu un ar šo dvieli pārklāt formu ar zivi. Es jau runāju par sānu augstumu – dvielis nedrīkst saskarties ar fileju.

Fileja jāatstāj istabas temperatūrā vismaz vairākas stundas (3-4); Šajā posmā jau veicu pirmo degustāciju, lai redzētu, vai kaut kas nav jāpievieno. Un tad var likt ledusskapī uz nakti. Zivis var pasniegt pēc apmēram 10 stundām. Tas, protams, ir atkarīgs no filejas biezuma un svara, bet es ņemu kā piemēru vidējo zivi, kurā 1 fileja sver 500-600 g.

Uzglabāšana

Jūs varat droši uzglabāt zivis ledusskapī 2 – 3 dienas. Pēc tam liekam uz pārtikas plēves vai pergamenta, cieši aptinam vairākās kārtās un liekam saldētavā. Ja nepieciešams, izņem, ļauj nedaudz atkust un ar asu nazi nogriež plānas kārtas.

Tas ir tik vienkārši! Var izmēģināt slapjo sālīšanu (fileju uz pāris stundām mērcēt iepriekš sagatavotā sālījumā ar garšvielām); apelsīna miziņu vai sulu, pievieno sīpolu un augu eļļu – ko vien ļauj iztēle. Bet, ja jums ir svaigas un garšīgas zivis, mēģiniet sākt ar visvienkāršāko lietu – ar parasto sāli 🙂

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More