No svelmes glābjos ar kvasu “Astrahaņs”. Gatavojas ātri, var dzert katru dienu

edzive

Kad svelme kļūst neciešama, tad viens no glābiņiem ir atspirdzinošu dzērienu gatavošana. Lūk, aromatizēts aukstais kvass, kas gatavojas ļoti ātri – piecu līdz sešu stundu laikā tas būs gatavs!

Interesanti fakti:

  • Katru dienu mūsu ķermenis zaudē līdz pat 2,5 litriem mitruma, bet karstajā sezonā atzīmes var sasniegt pat četrus litrus. Lai atjaunotu līdzsvari ir ļoti svarīgi dzert daudz šķidruma. Veselīgākie dzērieni? Ūdens, zaļā un melnā tēja, kā arī kvass.
  • Rūpnieciski ražotā kvasā ir daudz konservantu, saldinātāju un krāsvielu, tāpēc ir vērts to pagatavot pašam mājās.
  • Kvass ir raudzēts, fermentēts dzēriens. Skābās vides dēļ tajā neizplatās kaitīgās baktērijas, turklāt tas satur daudz probiotiķu. Šie mikroorganismi labvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmu.

Sastāvdaļas

  • 10g citronskābes
  • 2 – 3 ēdamkarotes cukura
  • 1 ēdamkarote šķīstošās kafijas
  • 6g sausā rauga
  • 3 litri silta ūdens
  • 100g rozīnes

Pagatavošana

Recepte Nr.1

Ūdeni ielej divās glāzēs. Vienā glāzē ieber šķīstošo kafiju, bet otrā glāzē sauso raugu. Trīslitru burkā ielej 2.5l ūdens, tad pievieno citronskābi, cukuru un visu kārtīgi samaisa. Tad burkai pievieno abu glāžu saturu un beigās pievieno rozīnes. Burku aiztaisa ar 4 – 5 kārtās saliktu marli un apliek ar elastīgu gumiju. Burku noliek siltā vietā 5 – 6 stundas. Kad kvass gatavs, to izlej caur filtru.

Recepte Nr.2

Trīs litrus ūdens ielej pieclitrīgā katlā, to uzvāra un atdzesē līdz 30 grādiem. Tad pievieno glāzi cukura, 2 tējkarotes šķīstošās kafijas, 1 tējkaroti sausā rauga, 1 litru pašdarinātas ābolu sulas un visu samaisa. Aizver vāku, bet ne pilnībā un atstāj siltumā uz 12 stundām.

Recepte Nr. 3

Krāsnī izžāvē trīs rudzu maizes šķēles, tad grauzdiņus liek trīs litru burkā. Pievieno tējkaroti sauso raugu (vai arī 25g dzīvo raugu), pievieno 100g cukura vai 70 -75g medu. Pielej 2.5 silta ūdens un samaisa, pārklāj ar marli un atstāj uz 24h stundām.

Padomi:

Labāk sakombinēt tumšās un gaišās rozīnes, jo kvasa garša būs niansētāka un intensīvāka.

Ja ūdens temperatūra pārsniedz 30 grādus, tad raugs neaktivizēsies, savukārt, ja tas ir zem 25 grādiem, tad fermentācijas process palēlināsies.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More