Satiku senu draudzeni, viņai 60 gados nav bērnu. Viņa negribēja dzemdēt, jo izvēlējās dzīvot sev

edzive

Sveiki dārgie lasītāji!

Šodien es vēlos dalīties ar jums stāstā, kas nesen notika ar mani. Es nejauši satiku bērnības draudzeni. Mēs skolā draudzējāmies, bet tad mūsu ceļi šķīrās un mēs daudzus gadus neesam redzējušās. Tikšanās ar bērnības draudzeni manī izraisīja konfliktējošas sajūtas. Reiz mācījāmies kopā, bet tad dzīve izmētāja mūs pa dažādām vietām. Es nodarbojos ar karjeru, audzināju bērnus un darīju mājsaimniecības darbus. Par savu draudzeni zināju, ka viņas dzīve sastāv no regulāriem ceļojumiem, laulībām un piedzīvojumiem. Es nekad nenosodīju šādu dzīves veidu, taču, ņemot vērā sirsnīgās sarunas satikšanās laikā, es nevarēju atteikties no  jautājuma par viņas dzīves ritējumu. 

Manā izpratnē bērni ir atbalsts un esamības jēga pat vīra prombūtnes laikā. Jūs varat patstāvīgi nolikt uz kājām mantiniekus, vecumdienās izbaudot viņu uzmanību un mazbērnu sabiedrību. Tieši šo nostāju es pateicu savai draudzenei, apmaiņā pret kuru viņa runāja par savu attieksmi pret šo jautājumu. Viņa neizkliedza un neizgudroja stāstus par savu vientulību, saucot to par apzinātu izvēli. Iespaidīgā dāma vienkārši neticēja mantinieku spējām būt pateicīgiem vecākiem, tāpēc viņa atteicās turpināt dzimtu.

Photo of Older Woman in Gray Long Sleeve Top Ironing

Pirmajā vietā viņai vienmēr bija materiālās vērtības un iekšējā brīvība. Viņa stāstīja par ārzemju piedzīvojumiem un kavalieriem, kuri vienmēr piepildīja viņas dzīvi. Es varēju lepoties tikai ar savu mazbērnu fotogrāfijām, kuras redzēju diezgan reti. Draudzene nonāca pie secinājuma, ka, ja jums ir materiāli resursi, jūs varat sevi nodrošināt vecumdienās. Viņa nevēlējās tērēt enerģiju un spēku bērnu audzināšanai, neko pretī nesaņemot. Klausoties viņas stāstu, es arvien vairāk sapratu viņas nostājas pareizību. Galu galā jūs nevarat mīlēt kādu ar spēku vai atdarināt mātes instinktu, ja tā nav. Pēc viņas teiktā, viņa nenožēlo savu izvēli. Un es priecājos to dzirdēt no viņas. Galu galā nav nekā sliktāka par savas izvēles nožēlošanu.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More