Negaidīju, ka neviens to nezinās: mikroviļņu krāsnī ūdens jāvara ar karoti (pat instrukcijā tā rakstīts)

edzive

Daudzām mikroviļņu krāsnīm pat ir šī ikona! Ūdens glāze ir pārsvītrota, bet glāze ūdens un karote ir atzīmēta kā pareizas variants! Bet pat ja kādai no krāsnīm nav šāda apzīmējuma, tas nenozīmē, ka jūsu mikroviļņu krāsns darbojas citādi!

Ja vēlaties uzvārīt mikroviļņu krāsnī ūdeni, tad nekas nedegs, nesprāgs un pat neplaisās. Ūdens ātri uzvārās. Un tas neizlīst uz rokām, pat ja uzreiz pieskaras stiklam.

Ja mikroviļņu krāsnī ieliek glāzi ūdens bez karotes, tad, kad ūdens sasniedz vārīšanās temperatūru, var nebūt burbuļu. Un, ja šajā brīdī atverat mikroviļņu krāsni un paņemat glāzi, ūdens uzvārīsies un jūs varat apdedzināties (aizkavētas vārīšanās efekts).

Protams, ja turpināsiet sildīt ūdeni, tad noteikti parādīsies burbuļi, ūdens noteikti uzvārīsies. Ja baidāties vārīt ar karoti, vāriet bez karotes, bet noteikti nogaidiet līdz vārīšanās brīdim, neizņemiet glāzi no krāsns agrāk!

Pat mikroviļņu krāsniņu instrukcijās teikts: “Lai glāzē uzvārītu ūdeni vai ātri pagatavotu kafiju mikroviļņu krāsnī, glāzē jāieliek tējkarote un jāieliek mikroviļņu krāsnī.”

BET SVARĪGI ATCERĒT, ka karote ir vienīgais metāla priekšmets, ko var ievietot mikroviļņu krāsnī!!! Paplātes, bļodas un citi metāla trauki ir stingri aizliegti! Un jūs nevarat izmantot dakšiņu! Un folija var sabojāt mikroviļņu krāsni! Var izmantot tikai karoti!

Rakstiet, vai jūs par to zinājāt? Vai jūsu mikroviļņu krāsnī ir šī uzlīme? Vai jūs to darāt?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More