Ko es pievienošu stādot TOMĀTUS un visu vasaru ar neko vairāk nepiebarošu (dārznieces piezīmes)

edzive

Lielāka daļa dārzienku savos zemes pleķīšos audzē tomātus un katru gadu, kad gribam tomātu stādiņus stādīt siltumnīcā jebšu kur citur, mēs uzdodad sev vienu un to pašu jautājumu. Ar ko tomātus mēslot, lai tie dotu bagātīgu ražu?

Lai iegūtu bagātīgu ražu mums ir jāievēro ne tikai audzēšanas noteikumi, bet arī kārtīgi jāsagatavo augsne, kurai ir nepieciešams noteikts skābuma un uzturvērtības līmenis. Ko es pievienošu saviem tomātiem tos stādot tā, lai visu turpmāko vasaru tie aug griezdamies?

Maija vidū katru gadu stādu siltumnīcā tomātus. Tiesa, sākumā pārklāju ar seguma materiālu, it kā taisot mazu siltumnīcu. Ar šādu stādīšanu augs iegūst agru ražu, augi iegūst imunitāti, labu izturību.

Es gandrīz vienmēr sagatavoju augsni siltumnīcā rudenī, pievienoju dolomīta miltus un koksnes pelnus un pēc tam zemi uzroku. Un, ja kāda iemesla dēļ man nav laika sagatavot augsni rudenī, tad pavasarī pievienoju nepieciešamās barības vielas. Vislabāk ir mēslot bedri pirms stādīšanas, jo visas barības vielas nonāks tieši saknēs.

Sākumā pavasarī es dezinficēju augsni, apstrādāju to ar verdošu ūdeni un pārklāju augsni ar plēvi. Veidojošie tvaiki dziļi iesūcas augsnē, ne tikai iznīcina kaitēkļus, bet arī augsne ātrāk sasilst līdz lielākam dziļumam.

Izroku lielu bedri, tās apakšā lieku sasmalcinātu sīpolu mizas un virsū uzberu zemi. Tad pievienoju zemei karbamīdu, pievienoju pustējkaroti superfosfāta un, protams, sauju koksnes pelnu, visu kārtīgi samaisu, un apleju augsni. Apstrādātajās un ar barības vielām bagātinātās bedrēs rūpīgi ievietoju tomātu stādus.

Tad pēc stādīšanas uzberu mulču, jo tā ilgāk saglabā siltumu. Vasarā tomātiem “dodu” borskābes šķīdumu.

Kādi ir jūsu triki tomātu audzēšanā?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More