Kā izaudzēt redīsus mājās uz palodzes

edzive

Lai redīsi varētu izaugt mājās uz palodzes, ir svarīgas divas lietas – temperatūra un gaisma. Pats sarežģītākais ir noorganizēt pareizu temperatūras režīmu. Standarta istabas temperatūra neder lai izaudzētu sulīgus un lielus redīsus. Tādā temperatūrā auguši redīsi nederēs lietošanai pārtikā, izstīdzēs un salieksies. 

Nedrīkst likt podus ar sēklām tur, kur ir liela siltuma ietekme no radiatoriem. Sausais un karstais gaiss iznīcinās augu. Ideālākā vieta redīsu audzēšanai ir neiestiklots balkons vai lodžija ar atveramiem logiem. Šajā gadījumā augs jutīsies maksimāli komfortabli, jo augšanas apstākļi sevišķi neatšķirsies no ierastajiem āra apstākļiem. Gadījumā, ja redīsus audzē iestiklotā lodžijā, ar iespēju vēdināt, redīsus var audzēt pat ziemā, tikai tad vajag parūpēties par papildus gaismu, jo redīss ir gaismas mīlošs augs. Lai nodrošinātu pietiekošu gaismu augiem, vislabāk ir izmantot speciālas lampas, kuras novieto pēc iespējas tuvāk stādiem. Svarīgi, lai lampas būtu ļoti spožas, jo pretējā gadījumā redīsa laksti vienkārši izstiepsies, bet pats redīss būs neēdams, jo būs sīks un ar nepareizām garšas īpašībām. 

Lasi arī: Kas notiks ar organismu, ja uz mēnesi atteiksimies no piena produktiem

Ja šādu apgaismojumu nodrošināt nevar, tad nav vērts ķerties pie audzēšanas pirmajā ziemas pusē un vēlā rudenī. Tad labāk sākt sēt pēc 20 janvāra. Šajā laikā dienas gaisma jau ir pietiekoša un arī temperatūra uz balkona jau ir pieņemama. Bieži sēklas jau sāk dīgt +2 grādos. Jāņem vērā arī gaismas puse, kurā liks augus. Ja ir rietumu vai austrumu puse, tad labāk sēt pēc 10 februāra, bet ja ir dienvidu virziens, tad var sēt jau pēc 20 janvāra. Ir ļoti svarīgi saglabāt siltuma un gaismas balansu visā auga augšanas periodā. Jo mazāk siltuma dienā, jo mazāk gaismas vajag. Ja audzē zem lampām, tad uz vakara pusi vajadzētu samazināt gaismu, bet uz nakti izslēgt vispār. No rīta atkal pakāpeniski palielināt gaismu līdz pusdienlaikam. 

Ļoti svarīgs ir arī augsnes sastāvs un mitrums. Nekādā gadījumā nevar pieļaut, ka augsne kļūst sausa. Jālaista ir vienu reizi divās dienās, bet ja ātri izkalst, tad biežāk. Priekš laistīšanas noderēs ūdens istabas temperatūrā. Svarīgi pēc laistīšanas uzirdināt augsni, lai sakne varētu elpot. 

Redīsu sējai der irdena, ar neitrālu skābumu un labi bagātināta ar barības vielām augsne. Redīsiem nevajag papildus mēslošanu augšanas laikā, jo tie izaug samērā ātri. Jāievēro visi augstāk minētie nosacījumi un raža būs laba un garšīga.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More