Eļļa pēc cepšanas: ko ar to darīt, vai var izmantot atkārtoti (atbildes uz jautājumiem)

edzive

Man bieži uzdod jautājumu, kur likt eļļu pēc cepšanas, jo tās ir tik daudz, bet žēl liet ārā. Zemāk pastīšu receptes, ar kurām dalījos pirms dažām dienām, mēģināju atbildēt. Bet jautājumi tiek pastāvīgi atkārtoti. Tāpēc es nolēmu par to rakstīt atsevišķā rakstā.

Es uzreiz teikšu par eļļas atkārtotu izmantošanu kā ēdiena gatavošanas sastāvdaļu. Es zinu, ka daži cep vienā un tajā pašā eļļā divas vai trīs (un dažreiz piecas vai sešas) reizes! Bet es neiesaku to darīt, un es pati nekad neizmantoju atkārtoti eļļu!

Un, jā, jautājumu, kur to likt jau arī sen esmu atrisinājusi!

Mazs triks. Fritieri izmantoju reti (eļļas patēriņš tajā ir liels). Cepšanai parasti izmantoju mazus, šaurus traukus (1,5 litru katls vai 18 cm panna) – tādā veidā tiek patērēts daudz mazāk eļļas. Tas ir tikai 0,5 litri eļļas.

Protams, vienkāršākais veids, kā daudzas mājsaimnieces no tās atbrīvojas – eļļu notecina kanalizācijā (aptaujāju draugus un biju pārsteigta, visi atbildēja vienādi: “Leju podā!”). Bet nē! Nedari tā! Tas ir visdārgākais veids! Ja eļļu notecināsiet kanalizācijā, no cauruļu nomaiņas tuvākajā laikā noteikti neizdosies izvairīties. Nekad nenoleju eļļu kanalizācijā (pat nelielu daudzumu, kas dažkārt paliek pannā pēc parastās pīrāgu cepšanas, piemēram).

Ar pannu ir viegli – ļauju eļļai nedaudz atdzist un pannu notīru ar papīra dvieli vai parasto tualetes papīru. Es vienkārši piesātinu papīru ar eļļu un – miskastē. Šādu papīru var sadedzināt uz grila vai cepeškrāsnī.

Ja ir daudz eļļas, tad ļauju pilnībā atdzist un ieleju pudelē (no tās pašas eļļas) un cieši aizveru. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir izmest to atkritumu tvertnē. Bet es vedu pie kaimiņa – viņš no ogļu putekļiem un augu eļļas atlikumiem taisa kaut kādu degvielu ogļu krāsnīm. Un pat saka paldies man par šīm pudelēm!

Eļļā var mērcēt koka gabalus vai zāģu skaidas, kā arī izmantot liela daudzuma malkas vietā. Protams, man nav naftas ražošanas mēroga.

Restorāni un kafejnīcas nodod eļļu pārstrādei, slēdzot līgumus ar īpašiem uzņēmumiem (par to jautāju draugam). Starp citu, viņiem zem izlietnēm ir arī tauku uztvērēji.

Raksti komentāros, kur tu liec eļļu pēc cepšanas? Vai jūs izmantojat atkārtoti?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More