Cik daudz veļas pulvera jāber veļas mašīnā: baltas gultasveļas mazgāšana un citi noderīgi padomi

edzive

Veļas mašīnas jau sen kā ir mūsdienu cilvēka neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tomēr visai bieži ir situācijas, kad veļas mašīnas lūzt un apģērbs tajā ļoti īsā laikā zaudē savu labo izskatu. Iemesli tam var būt dažādi – pārāk pilna veļas mašīna, pārāk liels apgriezienu skaits un pārāk ausgta temperatūra. Lai būtu droši par to, ka jūsu veļasmašīna un drēbes tiek mazgātas optimālāk un to kvalitāte nepasliktinās, esam izveidojuši nelielu ceļvedi par to, kā lietderīgāk un ilgtspējīgāk veļasmašīnā mazgāt veļu.

Rekomendācijas pirms mazgāšanas

Pirmkārt, pārliecinieties vai jūsu veļasmašīna ir pareizi nolīmeņota. To var izdarīt pavisam vienkārši – uzlieciet līmeņrādi uz veļasmašīna un vērojiet vai burbulīši ir viducī. Ja mašīnai nav pareizā līmeņa, tad veļasmašīnas kājas vakag noregulēt tā, lai tā būtu līmenī. Pārejam pie pārējiem ieteikumiem.

Baltās veļas mazgāšana. Visus netīros apģērbu sagrupējiet pa krāsām. Šī ir jau sena skola, tomēr der atkārtot. Baltā veļa kopā tikai ar balt veļu, krāsainā ar krāsaino, bet melnā ar melno.

Veļas mazgāšana pēc materiāliem. Tāpat ir svarīgi, ka drēbes tiek kategorizētas pēc materiāliem: kokvilna, sintētika, vilna un zīds. Katram materiālam ir savs individuālais mazgāšanas režīms. Iesakām vienmēr sākumā izpētīt apģērba etiķetes, lai izvairītos no liekiem pārsteigumiem.

Apģērba apkope : Ziņu aģentūra ZS

Drēbju mazgāšana 90 grādu temperatūrā. Ikdienas mazgāšanai nav ieteicams izmantot paaugstinātu temperatūru, jo šādi grādi tikai palielinās enerģijas izmaksas, turklāt tie var sabojāt drēbes. Šādā pakāpē var mazgāt tikai kokvilnas audumus un dezinfekcijas nolūkos, piemēram, sēnīšu, baktēriju, vīrusu, ērču iznīcināšanai. Bet mazgāšanu 60 grādos var izmantot, lai maigi dezinficētu gultas veļu, dvieļus un medicīnisko apģērbu.

Lasi arī: Kas sievieti pārvērš par tanti? Vai atpazīsti kaut kur sevi? Nekad nav par vēlu…

Kā mazgāt gultasveļu

Сколько стирального порошка загружать в стиральную машину: стирка белого постельного белья и другие полезности

Šajā sadaļā mēs dalīsimies ar padomiem, kā pareizi mazgāt gultas veļu, lai nekaitētu ierīcei un veļai. Sāksim ar pirmo jautājumu: cik daudz veļas ievietot veļas mašīnā? Mēs atbildam:

pirmkārt, noteikti jāievēro veļasmašīnas lietošanas instrukcijā norādītais svars;

otrkārt, katram mazgāšanas režīmam ir savs maksimālās slodzes slieksnis, piemēram, sintētika 2,5 kg, kokvilna 5 kg, vilna 1 kg;

treškārt, nav ieteicams veļasmašīnu piepildīt pilnībā. Ieteicams, ka vienmēr 1/3 daļa paliek tukša;

ja jūs nezināt, cik sega sver sega un pie rokas nav svaru, šeit ir tā aptuvenais svars – no 500 gramiem līdz 1 kg. Spilvendrāna sver 250 gramus, gultasveļa sver 400-500 gramus, un gultas pārklājs sver 700-800 gramus.

Mazgājam gultasveļu

Ja gultasveļai ir kniedes vai rāvējslēdzēji, pirms mazgāšanas visu ieteicams aizvērt. Ja segas pārvals ir pārāk smags un tam nav aizdares, tad labāk to mazgāt vienu pašu. Gultas veļai nav ieteicams pievienot veļas mīkstinātāju, jo tad tie kalpos ilgāk.

Gultas veļai izvēlieties optimālo temperatūru: kokvilna – 60 grādi, krāsains kokvilnas audums – 40 grādi, sintētika – 40 grādi, zīds – 30 grādi. Bet atcerieties, ka katram materiālam jums jāizvēlas individuāls režīms.

Pēc tam, kad esat izvēlējies režīmu, jāieber veļas pulveris. Cik daudz mazgāšanas līdzekļa vajadzētu pievienot? Vidēji netīrai veļai pievienojiet apmēram 25 gramus uz kg apģērba. Ja ir nepieciešama viegla mazgāšana, tad uz 1kg veļas pievienojiet 20g, ja vidēja, tad 25g, bet, ja veļa ir ļoti netīra, tad uz vienu kilogramu 30g.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More