Zemenes augs griezdamās, ja maijā piebarosiet tās ar šiem mēslojumiem!

edzive

Zemenes tiek mēslotas jeb piebarotas divas reizes. Pirmā no reizēm ir sezonas sākumā aprīlī-maijā, bet otrā reize ir jūlijā-augustā. Kāda ir labākā mēslošana zemenēm, kā panāk, lai zemeņu raža ir ļoti bagātīga – lasiet tālāk.

Zemenes mēdz būt diezgan kaprīzas – tā apgalvo pieredzējuši dārznieki. Tomēr ir daži triki, lai to audzēšana būtu vienkāršāka. Dzintarskābe ārkārtīgi labvēlīgi iedarbojas uz zemeņu audzēšanu un šī “burvju” zālīte ir nopērkama gan aptiekā, gan dārzniecības veikalos. Dzintarskābe palīdz zemenēm aktīvāk attīstīties, kā arī neitralizē augsnē esošos nevajadzīgo toksīnus.

Mēslojuma sagatavošana ir ļoti vienkāršu – uz puslitra ūdens nepieciešamas piecas tabletes. Pēc tam iegūtais šķidums jāielej 10 l spainī un pilnībā jāiemaisa ūdenī. Tad ar šo šķīdumu aplej zemeņu stādus. Un vēl vērtīgāk, ja tas tiek liets tieši uz saknēm.

Zemenēm nepieciešamie mikroelementi

Mikroelementi: bors, magnijs, dzelzs, varš, mangāns, cinks ir iesaistīti visos procesos, un to klātbūtne augsnē pozitīvi ietekmē zemenes.

Piemēram, mangāns uzlabo augu aukstuma izturību. Varš palīdz zemenēm pretoties sēnīšu infekcijām. Bors veicina ogu veidošanos. Bors nepāriet no vecām, mirstošām lapām uz jaunām un ir nepieciešams visā auga veģetācijas periodā. Lai pareizi lietotu borskābi, jāņem vērā bora dārzkopības kultūru vajadzības. Lai gan zemenes ir starp vismazāk bora atkarīgajām kultūraugu grupām, šī elementa trūkumi tās nopietni ietekmē.

Профессиональные семена купить в интернет магазине Купить-Семена-Почтой.рф

Pazīmes, ka zemenēm trūkst bora – izliekušās un grubuļainas lapas.

Mēslošana ar borskābi ievērojami palielina ražu un uzlabo ogu garšu.

Pavasarī: agrā pavasarī stādījumus aplej ar borskābes šķīdumu, pievienojot kālija permanganātu (1 g kālija permanganāta, 1 g borskābes uz 10 litriem ūdens), patēriņš ir aptuveni 10 litri uz 30 -40 krūmiem. Ir lietderīgi veikt lapotņu barošanu ar borskābes šķīdumu (5 g uz 10 l ūdens).

Lasi arī: Cik daudz veļas pulvera jāber veļas mašīnā: baltas gultasveļas mazgāšana un citi noderīgi padomi

Pirms ziedēšanas pumpuru veidošanās stadijā veic lapotņu barošanu ar bora šķīdumu (2 g borskābes, 2 g mangāna, 1 glāze sijātu pelnu uz 10 litriem ūdens). Pavasarī: iepriekš pagatavojiet ekstraktu no pelniem: ielejiet glāzi pelnu ar litru verdoša ūdens un uzstājiet, laiku pa laikam maisot, dienu, pēc tam to filtrē caur marli – un infūzija ir gatava.

Kādus mēslošanas līdzekļus zemenēm lietot pavasara beigās

Pavasara beigās ieteicams lietot gan organiskos, gan minerālmēslus. Organisko vielu labāk izmantot zemeņu stādīšanas laikā un augsnes galvenās rakšanas laikā. Parasti tiek izmantoti satrūdējuši kūtsmēsli: 5–8 kg uz 1m². Tā iedarbība ilgst 4-5 gadus, un zemeņu audzēšanas ilgums vienā vietā parasti ir tikai 4 gadi.

Zemenēm parasti izmanto sauso piebarojumu. Mēslot var arī ar šķidriem organiskajiem mēslojumiem. Piemēram, vistas kūtsmēslu infūzija: 5–6 dienas atstāj, lai vistas mēsli būtu nelielā daudzumā ūdens, pēc tam koncentrātu atšķaida proporcijā 1:10 un pievieno 3,6–6,0 litriem ūdens uz 1 m². Priekšrocība, ka šķidros līdzekļus sakņu sistēma sāk absorbēt pēc iespējas ātrāk. Lietojot šķidros organiskos un slāpekļa mēslojumus, galvenais ir nepārbarot zemenes. Pretējā gadījumā ogu vietā mēs iegūstam kaltētu lapu rozeti.

Pēc apaugļošanas ir laiks mulčēt zemeņu rindu atstarpes. Ieteicams to atkārtot divas reizes gadā: agrā pavasarī un vēlā rudenī. Mulča aizsargā ogas no saskares ar zemi, kas ievērojami samazina puves risku; saglabā mitrumu augsnē; novērš nezāļu augšanu.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More