Pagaršojis manis gatavoto neparasto uzkodu, vīrs atteicās ēst citu gaļu, un tāpēc tagad vistas fileju pērku kilogramiem

edzive

No vistas filejas var pagatavot daudz dažādu ēdienu: kotletes, ruletes, desiņas, vistas gaļu mīklā, karbonādes. Šis produkts ir ļoti labs un jau sen ieņēmis pienācīgu vietu kulinārijā. Taču visbiežāk, izņemot pašu fileju, jums būs nepieciešami vēl citi produkti: maize, milti, olas utt. Bet, gatavojot vistu stripsus, jums nevajadzēs neko citu, izņemot jūsu iecienītās garšvielas.

Jā, mums būs nepieciešama tikai vistas gaļa. Un gatavošanas procesā mēs vairāk koncentrēsimies tieši uz to, atdalot no vistas liekos taukus un mitrumu. Olbaltumvielas no pagatavotās gaļas nekur nepazudīs, tā kā šīs strēmeles jeb stripsi (angl.) derēs ne tikai kā veselīga uzkoda izsalkuma brīdī, bet arī kā labs līdzeklis sportistiem, palīdzot uzturēt viņu muskuļu spēku un tonusu.

Vistu strēmeles jeb stripsi

Sastāvdaļas:

  • 1 kg vistu filejas
  • 1 tējk. nitrītsāls
  • 0,5 tējk. kaltēto ķiploku
  • 1 tējk. iecienītāko garšvielu
  • sarkanie pipari

Pagatavošana:

  1. Ņemam vistas krūtiņu, nogriežam tauciņus, ja tādi ir. Mazgājam gaļu tekošā ūdenī un nosusinām ar papīra dvieli. Tagad uz kādu pusstundu ieliekam mūsu vistiņu saldētavā. Tai nav jāsasalst, bet tikai nedaudz jāsastingst. Tā to būs vieglāk sagriezt.
  2. Izņemam krūtiņu un sagriežam to plānos gabaliņos. Pārcensties nevajag, bet arī pārāk lieli gabali mums nederēs. Puscentimetra būs diezgan. Liekam gaļas gabaliņus dziļā bļodā un apberam tos ar sāli. Nitrītsāli, starp citu, var iegādāties internetā vai arī specializētos gaļas veikalos. Tā palīdz pret baktērijām un lieliski saglabā gaļas krāsu.
  3. Pievienojam garšvielas, ķiplokus un sasmalcinātus piparus. Šis etaps paliek pilnīgi tavā ziņā, jo gaume katram ir dažāda, un, ja kāds bez problēmām var baudīt gaļu ar lielu daudzumu sarkano piparu, tad cits varbūt aprobežosies tikai ar šķipsniņu kumīna un karija. Taču īpaši ekonomēt nevajag. Pārklājam trauku ar pārtikas plēvi un 12 stundas marinējam gaļu ledusskapī.
  4. Izņemam gaļu, un tad mums ir divas iespējas: ja ir elektriskais žāvētājs, vienkārši liekam tajā gaļas gabaliņus un kaltējam tos 70 grādu temperatūrā 4 stundas. Ja cepeškrāsnī, tad uzliekam 60-70 grādu temperatūru un, ja ir, tad ieslēdzam konvekcijas režīmu. Cepeškrāsns durtiņām ir jābūt pusatvērtām. Pietiks ar 3 stundām. Izņemam laukā, pagaidām 10 minūtes un nogaršojam.

Šādus stripsus sevišķi iecienījuši divu tipu cilvēki: vieni ir tie, kam patīk pastāvīgi ceļot un ēst  kustībā. Viņiem kaltētā vistiņa ir īsts atradums, jo produkts pats par sevi ir ļoti viegls, sātīgs, un to var uzglabāt maisiņā, nebaidoties, ka tā labais izskats sabojāsies.

Nu, un droši vien pretējais tips: putojošā dzēriena cienītāji. Tieši viņi ir tie, kam nekur nav jāsteidzas, viņi var mierīgi atpūsties mājās, skatoties iecienītāko sporta pārraidi. Sēdi, atpūties un izbaudi garšīgi pagatavotās vistiņas garšu. Un kāpēc gan pirkt veikala produktu, ja tas ir stipri dārgāks? Bet mājās pat sienas palīdz gatavot. Jebkurā gadījumā, mēs domājam, ka vistiņa tev noteikti garšos, tāpēc novēlam tev labu apetīti!


Pagatavo arī:

Kas gatavošanas laikā jāpievieno aukstajai gaļai, lai tā garšotu visiem radiem, kaimiņiem un ciemiņiem

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More