Kā izvēlēties labāko biezpienu. 3 noderīgi padomi

edzive

Nopērkot veikalā biezpiena paciņu, mēs pilnībā paļaujamies uz ražotāja godaprātu. Taču ne katrs veikala biezpiens ir dabīgs. 

Trīs kvalitatīva biezpiena pazīmes:

1. Balts ar krēmkrāsas toni. Labs biezpiens ir baltā krāsā ar krēmkrāsas (nevis zilganu) toni. Turklāt tam ir jāsmaržo tikai pēc biezpiena – jūs taču atceraties šo brīnišķīgo, nedaudz skābeno (bet ne pārāk) smaržu. 

2.Nav skābs. Labs biezpiens nemēdz būt skābs. Vislabākais svaigais biezpiens ir tas, kuram nav jāpievieno ne cukurs, ne ievārījums. Tas ir garšīgs un salds pats par sevi.

3.Viendabīgi trekns. Biezpienam ir jābūt treknam, maigi sviestainam un viendabīgam: ir slikti, ja tas sastāv no vairākām kārtām, kas atšķiras viena no otras ar krāsu un konsistenci. Tieši tāpēc ir ļoti uzmanīgi jāvērtē tie tirgotāji, kas biezpienu pārdod lielās muciņās vai klučos: viņi to ievāc vairākas dienas un tikai tad ved uz tirgu. Tāda kluča iekšienē biezpiens var būt skābens un pat nedaudz bojāts. 

Ja biezpiens ir kunkuļains, graudains vai irdens, – tas nozīmē, ka tas ir izspiests līdz pēdējam , no tā ir izvilkts viss mitrums. Tas ir vieglāks, nekā sviestainais, tātad pērkot tā apjoms būs lielāks, pie tam tāds biezpiens ilgāk nebojājas. Taču tas ir sauss un ne visai garšīgs, un bez tam, no šiem kunkuļiem praktiski nebūs iespējams atbrīvoties kulinārās apstrādes procesā. Lai no tāda biezpiena pagatavotu, piemēram, siera kūku, tas būs ļoti ilgi jāberž caur sietu, jo ar mikseri vai blenderi izmaisīt šos kunkuļus jums neizdosies. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More