Gadiem pārbaudīts paņēmiens ar sīpoliem saldētavā, lai virtuvē nebūtu nekārtība

edzive

Vai sīpolus drīkst likt saldētavā, un kā atbrīvoties no to nepatīkamās smakas? Šodien mēs jums piedāvājam dažas viltības ar sīpoliem, kas tavu rosīšanos virtuvē padarīs patīkamāku.

Vai sīpolus drīkst likt saldētavā

Sīpoli ideāli saskan ar vairumu produktu un ir neatņemama daudzu uzkodu sastāvdaļa. Tādēļ kulināri to pelnīti uzskata par vienu no svarīgākajām ēdienu sastāvdaļām. Taču kodīgais dārzenis mums bieži liek raudāt. Lai no tā izvairītos, saimnieces ir izdomājušas kādu viltību.

Ja tu grasies gatavot ēdienu ar sīpoliem, tad pirms tam tos ieliec saldētavā. Sīpoliem tur jāpastāv 15 minūtes. Pa šo laiku galviņas atdzesēsies, bet nezaudēs savas garšas īpašības. Toties asaru, griežot sīpolus, vairs nebūs!

Vēl kāds variants – izmantot sarkanos sīpolus, kas nededzina. Koši violetā krāsa un nedaudz saspiestā forma ir šīs šķirnes galvenie atribūti. Griežot šos sīpolus, raudāt tev nenāksies. To garša no parastajiem sīpoliem gan nedaudz atšķiras: tie ir patīkami saldeni.

Kā atbrīvoties no nepatīkamās smakas

Lai atbrīvotos no sīpolu aromāta, pikantos dārzeņus var iemarinēt. Šo mazo viltību var izmantot, gatavojot salātus, piemēram, siļķi kažokā.

Maksimāli smalki sagriez sīpolus, pievieno sāli, cukuru un etiķi. Samaisi un ļauj tiem pastāvēt 15-20 minūtes. Marinētie sīpoli iegūs pikanti saldskābu garšu un kļūs nedaudz kraukšķīgi, bet salāti sanāks garšīgāki un izsmalcinātāki. Turklāt, asā sīpolu garša kļūs maigāka. 

Tie, kuriem jādodas uz pārrunām vai satikšanos, bez raizēm var ēst cepeškrāsnī ceptus sīpolus. Tiem ir milzu priekšrocība, salīdzinot ar svaigajiem sīpoliem – tiem ir interesanta pikanta garša, un tie neatstāj gluži nekādu nepatīkamu aromātu.

Liec sīpolus cepeškrāsnī ar visu mizu un cep 100-150 grādu temperatūrā 15-30 minūtes. Vari tos izmantot kā garnējumu pie zivs vai gaļas ēdieniem. Sanāk ļoti garšīgi.

Viena sīpola galviņa var aizstāt pusi mājas aptieciņas. Pirmo reizi cilvēkus dziedināt ar sīpoliem sāka Hipokrāts. Viņš tos izmantoja kā universālu līdzekli pret iekaisumiem, cīņā ar lieko svaru un citām kaitēm. Piemēram, romieši izmantoja asaras izraisošo dārzeni acu vainu ārstēšanai un profilaksei, labākam efektam pat lika pie acs ābola sīpola gabaliņus.Sīpolu īpašības ir brīnumainas, zinātnieki līdz pat šim brīdim pēta sīpola sastāvu, lai to izmantotu cilvēka veselības labā.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More