21 neaizvietojams padoms virtuvē, par kuru ne katrs zina

edzive

Reizēm ēstgatavošana virtuvē izvēršas īstā murgā, vārās un sprakšķ eļļa, piens pārskrien pāri malām, piedegušo pannu nevar nomazgāt tīru un blakus tam visam – jūs ar asarojošām acīm no sīpolu griešanas. 

Tāpēc mēs jums esam apkopojuši padomus gatavošanā, virtuves telpas uzkopšanā un organizēšanā, par kuriem, iespējams, jūs pat nenojautāt.

Padomi gatavošanā

1.Kā ātri attīrīt dārzeņus no sēklām

Lai ķirbim vai kabacim ātri izņemtu sēklas, izmantojiet speciālo saldējuma karotīti. Tās asā mala viegli atbrīvos dārzeņus no sēklām. Ar šīs karotītes palīdzību var izdekorēt arī smalki sagrieztus salātus.

2. Kā jau pagatavotu ēdienu atbrīvot no liekajiem taukiem

Ja gatavais ēdiens negaidīti ir sanācis sātīgs, to no liekajiem taukiem viegli var atbrīvot  ar pāris ledus gabaliņu un papīra dvieļa palīdzību. Ietiniet ledu dvielī un pārvelciet pār ēdiena virsmu. Ledus pievilks peldošos taukus kā magnēts, un tie sastings uz salvetes. 

3. Rīkojieties ar pārtikas plēvi kā šefpavārs

Pārtikas plēve stiepjas un plīst? Glabājiet to ledusskapī, ka to dara visi pasaules šefpavāri. Ar aukstu plēvi ir viegli rīkoties, tā mazāk pielīp, un tas tik ļoti nekaitina.

4.Viegli nomizojam citrusaugļus

Padoms īpaši tiem, kam nepatīk mizot apelsīnus, citronus un mandarīnus. Ielieciet augli uz 20 sekundēm mikroviļņu krāsnī, pēc tam to nomizot būs pavisam viegli.

5.Padariet vienkāršāku olu nolobīšanu

Vārot olas, ūdenim pievienojiet sodu vai etiķi. Abas šīs vielas nokļūst zem čaumalas un atvieglina tās atdalīšanos no baltuma.

6.Kā no citrusaugiem izspiest vairāk sulas

Lai iegūtu maksimumu sulas no citrona, vispirms augli atdzesējiet, bet pēc tam ielieciet mikroviļņu krāsnī uz 15-20 sekundēm.

7. Kā viegli sarīvēt mīkstu sieru

Pirms rīvēšanas sieru ielieciet saldētavā uz 30 minūtēm. Sacietējušais siers tik stipri nelips pie rīves un būs irdenāks.

8.Ko darīt, lai, griežot sīpolus, nebūtu jāraud

Pirms grieziet sīpolu, ievietojiet to uz 30 minūtēm saldētavā. Tiesa gan, šis paņēmiens derēs tikai tad, ja grasāties sīpolus cept vai vārīt, salātos tas nederēs. 

9.Kā vārīt makaronus

Lai nebūtu jāgaida, kamēr uzvārīsies ūdens, kurā vārās makaroni,un nepalaistu garām vārīšanās sākuma  brīdi, nolieciet virs katla koka lāpstiņu vai karoti. Koks neļaus putām pārlīt pāri malām. 

10.Kā pagatavot veselu vistu

Kad cepsiet veselu vistu (vai kādu citu putnu) cepeškrāsnī, lieciet to ar krūtiņu uz leju. Tas tādēļ, ka krūtiņā ir visvairāk gaļas: jo tuvāk tā atrodas siltuma avotam, jo ātrāk viscaur izcepsies.

11.Pergaments kēksiem

Ja jums nav speciālo kēksu formiņu, to vietā izmantojiet pergamenta papīru. Turklāt ar šāda paņēmiena palīdzību jums sanāks nestandarta kēksi, kas izskatīsies daudz interesantāk.

12.Uzsildām smalkmaizītes pareizi

Lai uzsildītu picu vai jebkuras citas smalkmaizītes mikroviļņu krāsnī, blakus nolieciet glāzi ar ūdeni. Tādā veidā iztvaikojušais mitrums neļaus garoziņai kļūt pārāk sausai.

13.Gatavojam ideālas vēršacis

Pannas malā ielejiet ēdamkaroti ūdens. Uzlieciet vāku, kas precīzi der pannai. Ūdens iztvaikos un izceps olu virspusi. Pateicoties tam, uz dzeltenuma izveidosies plēvīte, bet vidū tie paliks šķidri. 

Padomi uzglabāšanā

1.Saglabājam zaļumus gatavošanai

Lai saglabātu visas zaļumu vērtīgās īpašības, sasaldējiet tos ledus formiņās. Izmantojiet ūdeni vai olīveļļu.

2.Pareiz uzglabājam tīrītus riekstus

Sasaldējiet nolobītus riekstus, tā tie saglabās visas vērtīgās īpašības, garšu un aromātu. Ieberiet attīrītos riekstus hermētiskā traukā, cieši aiztaisiet un ielieciet saldētavā. Iepriekš apcept kodolus nav nepieciešams, citādi no tiem vairs nebūs nekāda labuma. Rieksti traukos ir jāliek svaigā veidā. Vēl viena šādas uzglabāšanas priekšrocība: riekstiem neradīsies rūgtena piegarša, kas ar laiku rodas, ja tie tiek uzglabāti istabas temperatūrā. 

Padomi uzkopšanā

1.Tīram čuguna traukus pareizi

Lai uz čuguna traukiem ar laiku neveidotos rūsa, to nevajadzētu tīrīt ar ierastajiem līdzekļiem. Tīrīšanai labāk izmantojiet parasto sāli. Šis paņēmiens turklāt likvidēs no trauka aromātu no garšvielām, kuras jūs izmantojāt, gatavojot ēdienu.

2.Kā noņemt nepatīkamu aromātu no rokām

Lai noņemtu no rokām uzbāzīgo sīpolu vai ķiploku aromātu, izmantojiet citronu vai pārtikas sodu. Vienkārši ierīvējiet rokas un noskalojiet.

3.Kā atgriezt traukiem sākotnējo mirdzumu

Lai hromētiem traukiem atgrieztu mirdzumu, nomazgājiet tos ar etiķa-ūdens šķīdumu. Ja nav nekādu elektrisko elementu, tad labākam efektam traukus var uz visu nakti iemērkt šajā šķīdumā.

4.Atgriežam koka karotes darba kārtībā

Koka lāpstiņas un karotes ar laiku zaudē savu labo izskatu un iegūst nepatīkamu aromātu. Varētu likties, ka ir tikai viena izeja: izmest tās. Taču tam ir kāds risinājums. Izkarsējiet savas koka karotes, vārot parastā ūdenī, un saulē izžāvējiet. Tādā veidā jūs tiksiet vaļa no nepatīkamā aromāta un piešķirsiet karotēm jaunu dzīvi.

5.Pareizi tīrām virtuves koka dēlīšus

Lai atbrīvotu koka dēlīti no ēdiena pārpalikumiem un aromāta, ierīvējiet to ar rupjo sāli un pagaidiet 10-15 minūtes. Pēc tam ierīvējiet to ar citronu un izžāvējiet. Tāda procedūra likvidēs visus aromātus ar garantiju.

7.Kā saglabāt savas receptes tīras

Mēs bieži gatavojam pēc pavārgrāmatām vai pēc saviem personīgajiem pierakstiem. Mēdz būt ļoti grūti grāmatu kaut kur nolikt tā, lai būtu pieejama vajadzīgā lappuse, un lai grāmata netiktu nosmērēta gatavošanas laikā. Lai pasargātu savus kulinārijas pierakstus no nosmērēšanās, izmantojiet parastu bikšu pakaramo. Skavas piefiksēs vajadzīgo lappusi, un piekārtā stāvoklī grāmata būs lielākā drošībā. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More