Iemācījos cept sulīgas kartupeļu pankūkas bez miltiem un olām – tik maigas un gaisīgas! 5 gatavošanas triki

edzive

Man mācīja pagatavot garšīgas kartupeļu pankūkas – es neticētu, bet bez miltiem tās ir vislabākās. Un kādreiz man šķita, ka bez olām vispār nekas nesanāk, bet, tieši otrādi, tās ir gaisīgas un maigas. Tāpat kā kartupeļu kūkas!

Vieglas, sulīgas, gaisīgas, ar kraukšķīgu zeltainu garozu: tās ir ideālas. Ar prieku padalīšos ar recepti. Ļaujiet man mazliet sajūsmināties, ka šādā veidā pankūciņas var gatavot pat katru dienu – tās ir tik labas, ka to vienmēr ir par maz.

Tad nu sāksim gatavot!

1. solis. Kartupeļus nomizo un sarīvē. Rīvējam nevis uz lielajiem caurumiem, bet gan uz mazākajiem!

1. triks. Kartupeļu izvēle ir daļa no kartupeļu pankūku panākumiem. Vislabākās iegūst no kartupeļu šķirnēm ar dzeltenu mīkstumu: kartupeļi ir blīvāki, vairāk cieti, mazāk šķidruma (sulas). Rezultātā produkts nav sauss, bet sulīgs.

Pačukstēšu vēl kādu triku! Vai kādreiz esat iedomājies kartupeļus blenderēt nevis rīvēt? To pavisam droši var darīt!

2. triks. Atkarīgs no malšanas metodes. Ja kartupeļus sarīvē uz rupjās rīves – kartupeļu pankūkas būs ļoti kraukšķīgas, ar konsistenci – saukšu tās par rīvetajām kartpeļu sloksnītēm. Tās ir ļoti kraukšķīgas, bet bieži vien ātri raupjas, un ir pavisam gardas tikai karstas.

Un, ja gribam tieši maigas, viegli mīkstas, bet tomēr ar vieglu patīkamu kraukšķīgumu, kā arī ļoti sulīgas – vajag smalko rīvi. Vislabāk ir gaļasmašīnā – tās būs vēl sulīgākas, gaisīgākas, maigākas.

Kāpēc ne blenderis? Vairumā gadījumu tas daudz sasmalcina, un atdalās daudz sulas. Rezultātā pankūkas ir plānas, sausas.

2. solis. Ja ir izveidojies daudz šķidruma, noteciniet. Un pat ja ne daudz – arī noteciniet. Un šķidrumu vislabāk aizstāt ar karoti bieza skābā krējuma. Jā, tas ir skābs krējums.

Viltība 3. Skābais krējums piešķirs maigu tekstūru un neļaus pankūkām satumst, kļūt zilganbrūnām. Un vēl – ūdeni var (un vajag) aizstāt ar pienu. Bet – gadījumā, ja nolemjam var pievienot 1-2 ēd.k. karotes miltu. Nav jābaidās gatavot bez miltiem: galvenais, lai kartupeļu mīklas konsistence, ja to tā var nosaukt, ir bieza. Lai tie neizplatās pannā.

4. solis. Sīpolu sasmalcina uz rīves (gaļas mašīnā). Pievieno kartupeļiem, piparus pēc garšas, sāli.

5. solis. Samaisa līdz viendabīgai biezai masai, kas atgādina parasto kartupeļu pankūku mīklu – ļoti biezu skābo krējumu. Mīklu nevajadzētu liet no karotes – laiski un lēni.

Nepievienojam olu – kartupeļu pankūkām nekas slikts nenotiks. Gluži pretēji: tās ir olas, it īpaši lielos daudzumos – tās padara kartupeļu pankūkas blīvas, smagas, ātri zaudē maigumu un formu. Tās pārvēršas par garlaicīgām plakanām pankūkām.

Viltība 4 . Un pie vainas ir olbaltumvielas – karsējot notiek olbaltumvielu koagulācija, tās sarecē. Un tas dod stingrību, pārāk “savienojot” kartupeļus. Tāpēc kartupeļu pankūkas ar olu būs blīvākas, mazāk vieglas un maigas. Un pazaudē daļu kartupeļu sulīguma 🙂 Galvenais pareizi cept.

6. solis. Uzkarsē pannu (ne ar pārāk plānu dibenu). Eļļai vajadzētu vārīties – bet tā nedrīkst būt pārāk daudz: iznāks gandrīz čipsi vai frī kartupeļi. Ja jums patīk gatavot ar speķi, šī ir lieliska iespēja.

Ar karoti ātri liek uz pannas, apcep no abām pusēm līdz zeltaini brūnai krāsai uz vidējas uguns. Ne uz mazāko uguni – tad lēnām “zeltīsies”, būs kā “vārīti”. Un par daudz stipra uguns – tās kļūs pārāk cietas.

Triks 5. Un, lai kartupeļu pankūkas būtu maigākas, cepot otro pusi, var pārklāt ar vāku. Un – pamēģini apliet ar ūdeni – nedaudz, saslapina plaukstu un apslaka. Un ļoti, ļoti ātri pārklāj ar vāku. Tas sapūtīs kartupeļu pankūkas, pacels augstu sānu malu, piešķirs tām sulīgumu – īpaši, ja kaut kas nogāja greizi vai kartupeļu pankūkas ir sausas vai nav apceptas, bet piedeg.

Sastāvdaļas:

  • Kartupeļi 10-12 gab.;
  • Skābais krējums 1 ēdamkarote vai piens (tilpums ir vienāds ar notecinātā šķidruma tilpumu);
  • Milti 1-2 ēd.k. (rezervē, ja tomēr nolemjat pievienot);
  • Sīpols 2-3 gab. (atkarībā no izmēra);
  • Eļļa cepšanai, sāls, melnie pipari.

Šādi pagatavotas kartupeļu pankūkas var pasniegt gan karstas, gan aukstas kopā ar krējumu, marinētām sēnēm vai sēņu mērci – vienkārši izcilas!

Komentāros padalieties ar saviem kartupeļu pankūku gatavošanas trikiem!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More