Mēs ēdam šo gaļu vēl karstu. Bet to var arī paņemt līdzi ceļā atdzesētu. Sviestmaizēm to vajag atdzesēt vai vienkārši sagriezt un ievietot piemērotā traukā. Nu ļoti garšīgi! Vienmēr sulīga! Un pats galvenais, gatavošana neaizņem daudz laika!
Tādā veidā jūs varat pagatavot jebkuru gaļu. Bet visbiežāk man ēdienkartē ir vista vai tītars. Šīs gaļas var pagatavot ātrāk un ātrāk tiek apēstas.
KĀ GATAVOT:
Šodien man ir tītara ciskas fileja. Es pat gaļu negriežu. Tikai labi nomazgāju un nosusinu.
Nesen man komentāros rakstīja, ka gaļu nevar mazgāt… Uz manu jautājumu “Kāpēc?” atbildes nebija. Turklāt bija vismaz 20 komentāri un neviens man neatbildēja. Vai jūs zināt, no kurienes tas “nācis”? Man šķiet nesaprotami, ka gaļu mājās nenomazgā. Jau iepriekš paldies visiem, kas atbildēs!
Lieku gaļu bļodā, pievienoju pāris ēdamkarotes augu eļļas un sāli. Visu sajaucu. Protams, jūs varat pievienot parasto sāli un iecienītākās garšvielas.
Starp citu, iesaku kādreiz mājās pašiem pagatavot sāli ar garšvielām – tā var kļūt par vienu no iemīļotākajām ēdiena garšvielām. Tas arī ir viens no atslēgas noslēpumiem, kā pagatavoju visgardāko gaļu. Lai to pagatavotu nepiešams – 300 grami sāls, tam pievieno 100g caur ķiploku spiedi izspiestu ķiploku, 1 tējkaroti maltu koriandru, 1 tējkaroti paprikas pulveri, 1 tējkaroti maltus melnos piparus un pustējkaroti oregano. Ticiet man – tā būs viena no gardākajām garšvielām, ko būsiet pagatavojuši!
Sāli un eļļu pievienoju gaļai un labi samaisu. Un es izklāju gaļas gabalu uz pergamenta.
Nesteidzieties, starp citu, rakstīt, ka te tomēr ir netīri trauki – bļoda vēlāk ir jānomazgā … Jo jūs varat iztikt bez tā. Jūs varat uzreiz likt gaļu uz pergamenta, pievienot eļļu un sāli ar garšvielām un berzēt gabalu no visām pusēm.
Gaļu iesaiņoju pergamenta aplosknē un nolieku tās uz cepamās plāts.
Cepešpannu ievietoju līdz 180 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī uz 35-40 minūtēm.
Un tas arī viss! Jūs varat mēģināt! Visa sula paliek pergamentā. Gaļa ir cepta, bet tajā pašā laikā nav sausa!