Vectēvs regulāri dzēra pieneņu tēju, tāpēc arī nodzīvoja līdz pat 86 gadiem

edzive

Ir pienācis laiks dzert pieneņu tēju. Palūkojies tikai, cik daudz visapkārt šo košo puķīšu. Ne velti tās tik ļoti iemīļojušas bites. Pienenes ļoti labi noder medus pagatavošanai, taču tēju no šiem augiem gatavo daudz retāk. Bet velti. Piedāvājam tavai uzmanībai veselīgas un dabiskas tējas recepti.

Pieneņu tēja

Lai pagatavotu pilnvērtīgu tēju, ir pareizi un ļoti skrupulozi jāsagatavo izejvielas. Uzmanīgi jāattiecas pret to, kādus ziedus lasīt un kurā vietā. Svarīgi, lai pienenes neaugtu autoceļu tuvumā vai vietās, kur iespējams paaugstināts piesārņojuma līmenis.

Ideālā variantā pienenes vajadzētu ievākt mežā vai meža ielokā. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Tāpēc, ka apstrādātu ziedu garša var atšķirties. Ja pienenes nomazgāsim, daļa putekšņu pazudīs, un topošā dzēriena garšas īpašības var pasliktināties. Taču, ja izvēles nav, tad ziediņus labāk tomēr nomazgāt un ļaut tiem pilnībā izžūt.

Izejvielu sagatavošanas etapi

Vispirms ir jāsavāc pietiekams daudzums pieneņu ziedu. Vislabāk salasīt ap 500 ziediņu, lai nodrošinātos ar garšīgu un dabisku tēju. Tiklīdz uzsāksim gatavošanos fermentācijas procesam, no dzeltenās zieda galviņas ir jāatdala visi zaļie elementi. Un vēl, katrs ziediņš ir rūpīgi jāaplūko, vai tajā nav paslēpies kāds kaitēklis.

Pēc tam ziedlapiņas, kas atdalītas no kausiņa, ir jāsavītina. Tos var vienkārši atstāt uz šķīvja 1 stundu, periodiski apgrozot. Ja nav bijis laika ziedlapiņas atdalīt, var izmantot arī veselus ziedus. Tie plānā kārtā jāizklāj uz paplātes un jāļauj apžūt 5-6 stundas. Neaizmirstam grozīt.

Nav ieteicams šo pieneņu vītināšanas procesu izlaist, jo tas var ietekmēt tējas garšu. Tomēr par vissvarīgāko pieneņu tējas sagatavošanas daļu tiek uzskatīta fermentācija. Tas ir tāds savdabīgs rūgšanas process, kas palīdz izdalīties nepieciešamajām vielām. Lai fermentētu pienenes, tās ir jāsamaļ gaļas mašīnā. Tādējādi no ziediņiem izdalīsies sula, un tie pārvērtīsies nelielās granulās. Tieši tās mums būs vajadzīgas.

Neparastā garša

Pieneņu tējas fermentācijas noslēpums ietverts tās ilgumā. Pēc gaļas mašīnas ziediņi pārtop granulās. Tās ir jāpārklāj ar mitru dvieli un jānoliek siltā vietā (20-25 grādi). Fermentācija varēs noritēt ātrāk, ja telpā būs maksimāli piemērota temperatūra.

Šis process var aizņemt 20-30 stundas. Ja gatavosi pieneņu drogas 20 stundas, tad tējai būs gaiša nokrāsa un zāļu aromāts. Savukārt 30 stundas gatavotās tējas nokrāsa būs tumša un ar augļu smaržu. Cik ilgi vēlies fermentēt pienenes, izvēlies pats.

Pieneņu tēja mājas apstākļos

Pēc izvēlētā laika beigām ziedu rūgšanas process ir jāaptur. Tos var izkaltēt elektriskajā žāvētavā. Pie minimālas temperatūras pietiks ar 15 minūtēm, lai iegūtu pilnvērtīgu, pašgatavotu un ekoloģiski tīru tēju.

Ja žāvētavas nav, var izmantot parasto cepeškrāsni. Izklāj ar pergamentu cepešpannu un izber uz tās plānā kārtā pieneņu granulas. Tās jākaltē pie minimālas temperatūras 15 minūtes, turklāt, cepeškrāsns durtiņām jābūt pusatvērtām. Uzmanīgi seko procesam, jo ir ļoti svarīgi granulas nepārkaltēt.

Pēc kaltēšanas drogām jāļauj pāris stundas atpūsties.Gatava pieneņu tēja ir jāuzglabā hermētiskā traukā  vai dabiska auduma maisiņā. Derēs arī stikla burciņas. Noteikti pamēģini pagatavot šādu tēju, kamēr pienenes zied ar pilnu sparu!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More