Šefpavārs deva padomus, ko pievienot maltajai gaļai, lai tā būtu sulīga un garšīga! Ne tikai sīpoli, bet vēl divas sastāvdaļas

edzive

Kāda manas mammas paziņa, kura strādāja par pavāri, mācēja no maltās gaļas pagatavot īstus šedevrus – no bērnības atceros gardus un smaržīgus ēdienus… Protams, tie noslēpumi, kas tiek “mantoti”, un šodien es vēlos tajos dalīties ar jums – es ceru, ka šis būs noderīgs daudziem, un jūs izmantosiet manus padomus.

Tā ir visai izplatīta problēma un risinājums būs ļoti vienkāršs – jūsu ēdieni, kas pagatavoti no maltās gaļas, būs sulīgi un garšīgi. Pateicoties šiem knifiem jebkurš ēdiens, vai tās būtu kotletes, kāpostu tīteņi vai jebkāds cits maltās gaļas ēdiens, tas būs tik gards, ka vēlēsieties pēc maltītes “nolaizīt pirkstus”!

Maltai gaļai varat ņemt jebkuru gaļu, ieskaitot mājputnu gaļu. Labākais variants, manuprāt, tiek iegūts no tradicionālās cūkgaļas – sajaukumā ar liellopa gaļu, vai tai pievienojot vistas gaļu. Ja jums patīk maigāka maltā gaļa, tad varat iekļaut visas trīs sastāvdaļas – garantēju, ka garša jūs noteikti pārsteigs.

Vēl viens svarīgs moments – izvēloties fileju (ja gaļu maliet paši), neaizmirstiet pievienot vairāk treknas gaļas, pretējā gadījumā sulīgumu nekādi neizdosies panākt. Piemēram, maļot cūkgaļu, es vienmēr tai pievienoju speķi – pietiek ar mazu gabaliņu, tas tomēr piedos vajadzīgos taukus un īpašu garšu. Protams, neaizmirstiet pārbaudīt gaļas svaigumu, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām.

Vai jūs jau ļoti vēlaties uzzināt tos noslēpumus, par kuriem es runāju raksta sākumā? ES dalos!

Viens no sulīgas gaļas atslēgas ementiem, ko nosaucu jau pašā sākumā ir tauki jeb speķis! Tieši tas ir viens no pamatelenetiem, kas gaļai piedos sulīgumu un maigumu.

Otrs knifiņš ir sīpoli! Tos nevajag žēlot – jo vairāk pievieno, jo gardāka maltā gaļa, tomēr pārspīlēt arī nevajag. Optimālā proporcija ir 1:1, proti, viens sīpols uz vienu kilogramu gaļas!

Sīpolus var sasmalcināt gan blenderī, gan gaļas mašīnā – daži, starp citu, šim nolūkam izmanto smalko rīvi, taču šis process ir ilgs. Var izmantot arī nazi, taču šāda maltā gaļa būs “ne visiem” – gatavajā ēdienā būs jūtami mazi sīpola gabaliņi.

Un trešais, vissvarīgākais punkts – lai maltai gaļai piešķirtu sulīgumu, tiek izmantots sasmalcināts ledus. Jā… Jā… Tieši tā! Es domāju, ka visi zina, kā to iegūt, un tāpēc es nekoncentrēšos uz detaļām – vienkārši mēģiniet īstenot manu ieteikumu praksē, un jūs būsiet ļoti pārsteigts par rezultātu. Kā saka, viss ģeniālais ir vienkāršs!

Neaizmirstiet par garšvielām – tās, protams, nepiešķirs sulīgumu, taču padarīs gatavo ēdienu daudz aromātiskāku un garšīgāku. Neesmu liela ķiploku cienītāja, tāpēc dodu priekšroku dažādiem garšaugiem – vadies pēc savas gaumes.

Starp citu, mēs nekad neliekam maltajai gaļai ūdenī vai pienā mīkstinātu maizi. Daudzi no jums droši vien zina, kas tieši tika gatavots padomju ēdnīcās, taču es jums atklāšu nelielu noslēpumu – tas tika darīts, lai “izglābto” gaļu nogādātu mājās.

Daudziem ir vēl viens strīdīgs jautājums – pievienot vai nepievienot olu gatavajai maltajai gaļai? Ja man nav daudz laika gatavot, tad šī sastāvdaļa vienmēr ir receptē, jo tad gaļa nav tik ilgi jāmīca. Tiem, kam ir iespēja malto gaļu mīcīt ilgāk, neiesaku pievienot olas – tās var padarīt ēdienu cietāku. Tas pats attiecas uz kartupeļiem un pienu – ar tiem gandrīz neiespējami panākt gatavo ēdienu maigumu un sulīgumu.

Tie arī ir visi noslēpumi! Kā redzat, viss ir vienkārši – mēģiniet tos izmantot praksē: jūs noteikti pārsteigsit savu ģimeni ar neticami maigām un garšīgām kotletēm vai kādu citu ēdienu.

Kādi ir jūsu knifiņi kotlešu pagatavošanā?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More