Apskaušanās ir skaistākais saziņas veids

edzive

Apskāviens ir iedarbīgs veids kā izpaust mīlestību, bailes, apbrīnu, skumjas un laimi. Tas ir veids kā izveidot dziļāku saikni ar citiem cilvēkiem, kā arī parādīt līdzjūtību, rūpes un atbalstu.

Ģimenes terapeite Virdžīnija Satīra apgalvo, ka mums ir nepieciešami 4 apskāvieni dienā, lai izdzīvotu,  8 apskāvieni, lai dzīvotu un 12 apskāvieni, lai augtu. 

Arī zinātnieki atzīst, ka apskāvieni ir svarīgi cilvēku veselībai un labklājībai. Lūk, iemesli, kāpēc dot un saņemt pēc iespējas vairāk apskāvienus:

  • Stiprina imūnsistēmu, jo maigais spiediens uz krūšu kaulu un emocionālais lādiņš, stimulē aizkrūts dziedzeri, tādējādi regulējot un līdzsvarojot balto asins šūnu ražošanu organismā
  • Apskaušanās palīdz sērot. Tas sniedz patiesu mierinājumu emocionālajām sāpēm un dvēselei. Dodot spēku turpināt iesākto un izbēgt emocionālo spriedzi.
  • Apskaušanās samazina stresu, jo krītas kortizola līmenis. 2013. gada pētījums parādīja, ka dalībnieki, kuriem 15 minūšu sarunā ar savu attālo partneri, izmantojot dzīva izmēra apskaušanās ierīci, bija krasi zemāks stresa līmenis nekā tiem, kuri sarunājās, izmantotot tikai mobilo telefonu. Apskāvieni nomierina un uzlabo garstāvokli, kā arī nodrošina siltumu un tuvību.
  •  Apskāvieni atslābina muskuļus un samazina ķermeņa sasprindzinājumu, mazina sāpes pastiprinot asinsriti mīkstajos audos.
  • Apskāvieni mazina risku saslimt, jo mazinoties stresam, pazūd tā negatīvā ietekme. 2014. Gada pētījums, kurā piedalījās 404 dalībnieki, atklāj, ka apskāvieni un sociālā mijiedarbība samazina stresu, kā arī stiprina imūnsistēmu, novēršot saslimšanas risku.

Lasi arī: 7 paņēmieni, kas palīdzēs nomest svaru pēc 50

  • Apskāviens mazina bailes un satraukumu. Psiholoģisko zinātņu asociācija 2013. Gada pētījumā parādīja, ka pieskāriens mazina bailes cilvēkiem ar zemu pašvērtējumu.
  • Apskāviens uzlabo garstāvokli, paaugstina oksticīna, “laimes hormona” un “tuvības hormona”  līmeni, kā arī rada laimi un eiforiju.
  • Apskāvieni līdzsvaro nervu sistēmu un galvainiskās ādas reakcijas. Kādam saņemot vai sniedzot apskāvienu, parādās izmaiņas ādas vadītspējā. Mitrumsādā norāda uz līdzsvarotāku nervu sistēmas stāvokli – parasimpātisku.

Tāpēc sāciet baudīt apskāvienus aizvien vairāk. Tas ir jaukākais un vienkāršākais veids kā sajust laimi, justies veselīgākam, sazināties ar cilvēkiem un izpaust patiešas emocijas.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More