Cik daudz sāls nepieciešams, lai ieskābētu 1kg kāpostu: pielieku punktu (pareizā skābēto kāpostu recepte)

edzive

Skābēti kāposti. Ir daudz dažādu recepšu. Manā krājumā ir vēl dažas receptes, bet visbiežāk es gatavoju kāpostus klasiskā veidā. Protams, recepte nav noslēpums, visi to zina un daudzi šādi gatavo skābētus kāpostus. Šeit viss ir ļoti vienkārši. Bet, protams, ir daži smalkumi. Iepriekš kāposti man bieži neizdevās, jo es pieļāvu kļūdas. Es jums pastāstīšu, ko es zinu. Un jūs varat pievienot komentāros savu pieredzi.

Pagatavošana

Galvenais ir izvēlēties pareizos kāpostus. Vajag sulīgus un baltus. Apaļš, vai vēl labāk, nedaudz saplacināts. Zaļi, jauni kāposti ar iegarenu kātu nederēs! Es pērku tirgū. Nez kāpēc tādu nevaru atrast veikalā. Ir tikai zaļas kāpostgalvas… Kā ar jums? Rakstiet komentāros. Un kāda tagad cena kāpostiem?

Kāpostus sagriežu plānās strēmelītēs. Es parasti lūdzu to darīt savam vīram!

Un tagad proporcijas. Uz 1 litra burciņu parasti ņemu 1 kg jau sasmalcinātu kāpostu un burkānu.

Lielā bļodā vai katlā sajauc aptuveni 940-950 g sasmalcinātu kāpostu un 50-60 g rīvētu burkānu. Pievienoju melnos piparus un lauru lapu. Ja vēlaties, varat pievienot nedaudz ķimenes. Es nepievienoju. Bet šeit tas nav obligāti.

Un tagad pats svarīgākais – sāls. Uz 1 kg kāpostu un burkānu ņemu 20 g sāls. Es vienmēr sveru. Bet jūs varat arī izmantot karoti. Tā ir ēdamkarote – ar mazu, mazu uzkalniņu (gandrīz bez uzkalniņa).

Cilvēki man bieži raksta, ka vajadzētu būt tieši 18g sāls. Vai arī vajadzētu būt 30g uz 1 kg kāpostu. Daži cilvēki saka, ka nav svarīgi, cik daudz sāls jūs pievienojat. Es to izlēju, sajaucu, sablīvēju burkā…

Protams, it dažādas receptes. Piemēram, ir cilvēki, kuri skābē vispār bez sāls. Bet visgaršīgākos kāpostus iegūst, ja uz kilogramu sasmalcinātu kāpostu un burkānu ir vismaz 15 g sāls un ne vairāk kā 25 g. Raksti komentāros, ko domā un cik daudz sāls pievieno.

Kāpostus lieku burkās un kārtīgi piespiežu, lai to noblīvējas. 1kg kāpostu glīti satilpst vienlitrīgajās burkās.

Burkas lieku uz šķīvjiem un atstāju uz galda tumšā vietā uz 2-3 dienām. Atkarīgs no istabas temperatūras.

Dienas laikā sākas aktīvā fermentācija, un sula izplūst uz šķīvja. Nu, protams, ir smarža. Ja pēkšņi nav pietiekami daudz šķidruma (tas notiek, ja kāposti nav ļoti sulīgi), es pievienoju tīru aukstu ūdeni.

Lai kāposti neiznāktu rūgti, reizi dienā ar kociņu (vai nazi) kāpostos ieduru kociņu līdz pašam burkas dibenam, lai apakšā sakrājušās gāzes iznāk ārā.

Pēc divām dienām burciņām lieku virsū vākus un ievietoju ledusskapī. Un vēl pēc trim dienām gatavs! Variet nogaršot!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More