Kāds pavārs iemācīja gatavot tādus šedevrus no maltās gaļas, ka pat veģetārieši ēda šos ēdienus. Galvenais noslēpums ir sulīgajā maltajā gaļā un kā to pagatavot lasiet šajā rakstā.
Malto gaļu var pagatavot no jebkuras gaļas. Pati garšīgākā skaitās cūkgaļa un liellopu gaļa vai putna gaļa un cūkgaļa. Ja gatavojiet no filejas, tad pievienojiet ādiņas, lai tā nav sausa. Priekš tītara maltās gaļas noderēs gabaliņš speķa – tas ne tikai piedos gaļai treknumu, bet arī garšu. Pats galvenais – svaiga gaļa.
Trīs nosacījumi:
Pirmkārt – jāpievieno gabaliņš speķa, lai padarītu malto gaļu sulīgāku.
Otrkārt – nežēlojiet sīpolus. Tos var sasmalcināt ar blenderi vai var arī sasmalcināt ar nazi, bet tad tas būs jūtams kotletēs. Vidēji skaitās, ka viens sīpols iet uz vienu kg gaļas. Ja pievienosiet vairāk, būs tikai garšīgāk.
Treškārt – sulīgumu maltai gaļai piedos sasmalcināts ledus. Jā, tieši ledus! Daudziem ir šī sastāvdaļa saldētavā. Ledus jāieliek maisiņā un jāsasit ar āmuru. Iznāks mazi gabaliņi, kurus vajadzēs samaisīt ar malto gaļu.
Nevajag, protams, aizmirst par garšvielām, kuras padarīs ēdienu garšīgāku un aromātiskāku. Kam garšo, var pievienot ķiplokus. Citi pievieno izmērcētu ūdenī maizi, bet tas nav vajadzīgs. Tā darīja ēdnīcās, lai daļu gaļas varētu aiznest uz māju. daudzi domā, ka tieši maize piedod gaļai sulīgumu, bet tas tā nav. Sulīgumu dod sīpols, speķis un ledus. Cepšanas laikā ledus sāk kust un gaļa paliek sulīgāka. Olas arī ir jāpievieno un pirms cepšanas gaļa ir kārtīgi ”jāizdauza” . Ja ilgi maisa gaļu, tad arī ola nav vajadzīga, bet to var atstāt drošībai (jo ledus taču ir ūdens ).
Pienu un kartupeļus arī nepievieno, jo tad gaļa kļūst cieta, it īpaši jā tā ir liellopu gaļa.
Izmēģiniet šo recepti un jums iepatiksies!