Ko iesākt ar zaļumu kātiem, ja tos izmest neceļas roka

edzive

Ir daudz tādu saimnieču, ka ārkārtīgi skrupulozi attiecas pret ēdiena atkritumiem, kurus varētu kaut kur vēl izmantot. Patiešām, kādēļ gan būtu jāizmet vēl gluži derīgi produkti? Taču visvairāk laikam gan tiek nodarīts pāri zaļumiem. Jūs, piemēram, sagriežat zaļumus salātiem, bet kātiņi tūlīt pat nonāk atkritumu spainī. Vai tas ir racionāli?

Bieži vien TV kulinārijas šovos var redzēt, kā pavāri nogriež tikai svaigās un smaržīgās zaļumu lapiņas, bet to kātiņi bez žēlastības tiek izmesti atkritumos. Var jau būt, ka runa ir par Michelin klases restorāniem, tad jautājumu nav. Taču ne visi zaļumi maksā lēti, un izmest tos ir ne vien žēl, bet tas ir arī gluži neekonomiski.

Sāksim ar to, ka zaļumu stiebri nemaz nav jāizmet. Tos var izmantot pēc situācijas. Piemēram, zupai derēs pat smalki sakapāti stiebriņi. Un tie nemaz nav sliktāki par zaļumu lapām. Zaļumus var arī vienkārši apēst, ja ir tāda vēlēšanās. Taču var pielietot arī citus, ne mazāk noderīgus, padomus.

Pieprasītais mix

Pamēģini sasmalcināt zaļumus kopā ar visiem stiebriem un sasaldēt. Izmanto speciālos maisiņus saldēšanai, lai varētu kontrolēt produkta daudzumu, kas tev būs nepieciešams. Šādi maisiņi ir neaizvietojami ikvienas mūsdienu saimnieces virtuvē.

Ja tev nepatīk saldētie zaļumi, tad to atlikumus var arī izkaltēt. Tos noteikti varēsi izmantot zupās, gaļas un zivju ēdienos. Var pat izgatavot savdabīgu Garni pušķi. Tradicionālajā Garni pušķī ietilpst lauru lapas, pētersīļu un timiāna stiebri. Tie visi tiek apsieti ar diegu un pēc nepieciešamības izmantoti buljona vārīšanai.

Lai gūtu maksimālu aromātu, zaļumu atlikumus var uzreiz sasmalcināt blenderī. Šādām sastāvdaļām var pievienot arī ķiploku un mazliet speķa. Un tad šāda kompozīcija lieliski iederēsies treknajās zupās vai borščā.

Kā zaļumus izmantot atkārtoti

Mājdzīvnieku turētāji vislabāk zina, ka daži mājas mīluļi būs sevišķi priecīgi par svaigiem zaļumiņiem. Piemēram, jūras cūciņas vai truši. Šiem mīlīgajiem pūkainīšiem zaļumu stiebri būs īsts gardums. Turklāt atbildīgi saimnieki ir ļoti labi informēti, ka zaļumiem noteikti ir jābūt jūras cūciņu ēdienkartē pastāvīgi. Lai ietaupītu līdzekļus, zaļumu dobi varat ierīkot paši uz savas palodzes.

Tagad lielu popularitāti ir guvusi mikrozaļumu audzēšana mājas apstākļos. Tie ir dažādu dārzeņu un garšaugu asni. Ļoti pieprasīti ir koriandra, rukolas, redīsu, biešu, zirņu un pat saulespuķu asni. Mikrozaļumi lieliski jūtas gan augsnē, gan arī bez tās. Mitrums, siltums un gaisma – tas ir viss, kas nepieciešams mazajiem dēstiņiem.

Šādus zaļumus pievieno zupām, salātiem, gaļas un zivju ēdieniem. Tajos ir daudz vitamīnu un mikroelementu, kas labvēlīgi ietekmē sirds-asinsvadu, nervu un gremošanas sistēmas, uzlabo imunitāti. Ja tev rūp sava veselība un patīk izmēģināt jaunus ēdienus, tad pievērs uzmanību mikrozaļumiem.

Un kā tu izmanto zaļumus? To stiebrus izmet vai sasaldē? Vai varbūt tu tos izžāvē un pēc tam pievieno ne tikai salātiem, bet arī zupām, gaļas un zivju ēdieniem? Dalies ar savām domām komentāros!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More