Daudzi ir pārliecināti, ka, lai pagatavotu perfektu bārbekjū, sākumā ir jāsaprot visbiežāk pieļautās kļūdas. Sievastēvs ar prieku padalījās ar noslēpumiem un nolēmu viņa zināšanas padot tālāk. Lūk, galvenās pieļautās kļūdas!
Gaļas griešana
Lai gaļa būtu vienmērīga izcpeta, ir svarīgi kā tā ir sagriezta. Ja gabali ir sagriezti pārāk mazi, tad ir liela iespējamība, ka gaļa būs sausa. Tomēr, ja tā ir pārāk bieza, tad tā nevarēs labi izcepties. Ideāls gaļas izmērs – divu sērkociņa kastīšu biezumā.
Skābuma pievienošana
Cilvēki šašlika marinādei ļoti bieži pievieno skābumu. Piemēram, ananasu, kivi, citronu, apelsīnu vai kaut ko citu. Tomēr jauna gaļa skābumā ļoti bieži zaudē garšu. Tāpēc vislabāk, ja gaļai pievieno vien dažas pilses etiķa.
Lasi arī: Zemenes augs griezdamās, ja maijā piebarosiet tās ar šiem mēslojumiem!
Marinēšana
Lai šašlika jeb bārbekjū gaļa iemarinētos vidēji ir nepieciešamas 12 līdz 20 stundas. Turklāt gaļa obligāti ir jātur aukstumā. Temperatūra nedrīskt pārsniegt četrus grādus. Ja marināde ir pārlieku stipra, tad gaļa zaudēs savu unikālo garšu.
Sālīšana
Sāls no produkta izvelk šķidrumu. Ja marinēšanās laikā pievieno sāli, tad liela iespējamība, ka gaļa būs sausa. Vislabāk to sālīt tieši pirms likšanas uz uguns. Proti, marinādei labāk sāli nepievienot.
Iesmu izvēle
Visiecienītākie ir kvadrātveida nerūsējošie iesmi. Bet plakanie iesmi nav piemēroti kvalitatīvai gaļas cepšanai, labāk izvēlēties iesmus. Gaļas gabali jums ir jāuzliek uz iesma cieši viens pie otra. Gaļu vislabāk ir pēc iespējas mazāk sadurstīt, jo citādi iztecēs pārāk daudz sulas.
Cepšana
Tiklīdz no gaļas sāk plūst sula, iesmus vajag apgriezt. Turklāt vajag pievērst uzmanību, lai šašliku it kā apceptu no četrām pusēm. Vislabāk ir cept vienu minūti katrā pusē, līdz spēcīgā karstumā parādās garoza. Un 7-9 minūtes zemā siltumā, lai gabali iekšpusē būtu labi pagatavojušies.