Kā uz divām adatām vienā vakarā uzadīt glītas čībiņas

edzive

Lai vēsajos rudens un ziemas vakaros kājām būtu silti, izadīsim vienkāršas čībiņas uz 2 adatām. To var mierīgi izdarīt vienā vakarā.

Būs nepieciešams:

  • dzija ‘’YarnArt Jeans’’
  • 3.numura adāmadatas
  • tamboradata

Čībiņas adīsim no diviem pavedieniem kājas 36.-37.izmēram. Var adīt arī no citas dzijas un, vadoties pēc tās biezuma un jūsu adīšanas stila, pielāgot izmēru. To var izdarīt ļoti vienkārši.

Uz adatām uzmetam 34 valdziņus. Tas būs pēdas garums. Ja kāja lielāka, tad uzmetiet vairāk. Bet, ja mazāka, tad attiecīgi mazāks valdziņu skaits.

Tālāk mēs adīsim labiski vairākas rindiņas uz augšu. Tā būs čībiņas pirmā daļa. Pavisam būs 3 daļas: 2 sānu un 1 vidus daļa. Katrai čībiņas daļai jābūt tikpat platai, cik iepriekšējā. Tātad visām trim daļām ir jābūt vienādā platumā.

Tālāk noraucam 16 valdziņus. Atlikušos valdziņus adīsim jau valnītī. Adām 2 valdziņus labiski, 2 – kreiliski. Tā visu šo rindiņu. Bet visas nākamās rindiņas tiek adītas pēc zīmējuma.

Šī ir čībiņas vidus daļa, un tai arī jābūt 8-9 cm augstai, kā sānu daļa.

Tagad uzmetam 16 gaisa cilpiņas, jo, lai izadītu 2.daļu, mēs 16 valdziņus noraucām.

Pēc tam, kad gaisa cilpiņas ir uzmestas, varam uzsākt trešās – sānu daļas – adīšanu.

Atkal adām labiski 8-9 cm. Adījuma beigās noraucam visus valdziņus. Ja jūs adāt citam kājas izmēram, tad, lai aprēķinātu, cik daudz valdziņu nepieciešams uzmest, izmēriet pēdas apkārtmēru un izdaliet iegūto skaitli ar 3. Šis tad arī būs gan sānu, gan vidus daļas platums.

Lūk, šāda čibiņas sagatave beigās mums sanāks. Vēlāk no tās veidosim čībiņu.

Viducītim izadīsim pārliekamo siksniņu no viena pavediena. Uzmetam 5 gaisa cilpiņas un izadām 18 rindas labiski.

Čībiņu pārlokām uz pusēm ar labo pusi uz iekšu. Satamborējam to kopā papēža un pēdas vietā. Bet purngala valdziņus stingri savelkam ar dzijas pavedienu, tad tas sanāks apaļš un glīts.

Beigās pavedienu nostiprinām un nogriežam.

Pirmā čībiņa gatava.

Tāpat izadām arī otru čībiņu.

Vienkāršas adītas mājas čībiņas gatavas!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More