Kā marinēt gurķus: pieredzējušu saimnieču padomi, lai burkas ”neuzsprāgtu”

edzive

Pirms gatavošanas ir jāizmērcē dārzeņi un jāapstrādā trauki. Lai mūsu darbs nebūtu veltīgs un gurķu burkas pēc laiciņa neuzsprāgtu, ir jāievēro noteiktas instrukcijas. Jo tieši no burkā nokļuvušajiem mikrobiem notiek rūgšana un sekas ir bēdīgas. Uzkrājies oglekļa dioksīds norauj vākus. 

Sagatavo sastāvdaļas: 

Gurķi pirms gatavošanas ir jāiemērc aukstā ūdenī uz piecām stundām. Galvenais mērķis šādai procedūrai ir – ūdens atjaunošana produktā. Ja šo etapu izlaiž, tad dārzenis atjaunos ūdens balansu pats un tad uzkoda būs sabojāta. Tāpat šī procedūra palīdz atbrīvoties no toksiskiem savienojumiem gurķos. Un protams pirms marinēšanas, gurķi ir kārtīgi jānomazgā un jānožāvē. 

Чтобы банки не взрывались: проверенный рецепт засолки огурцов на зиму

Sterilizē burkas un vākus:  

Traukus, kuros tiks marinēti gurķi, iepriekš ir jāapstrādā. Der visu saslapināt ar ūdeni  un pievienot karotīti sodas. Pie viena ir jāpārbauda vai burkas nav bojātas. Pēc tam sterilizē burkas. Pielej tējkannu ar ūdeni līdz pusei, uzvāra, liek uz tā burku ar dibenu uz augšu un gaida 5 minūtes. Vāciņiem pietiks ar 30 sekunžu apstrādi. Jāpiebilst, ka arī pārējie priekšmeti – karotes, katliņš utt. , arī ir jāpastrādā ar sodu. 

Pagatavošana un glabāšana:

Burkas jāaizvāko cieši. Ja vāciņš ir bojāts, tad tas ir jānomaina uz jaunu. Marināde burkā jālej līdz pašai augšai, lai nepaliktu vietas gaisam. Beigās burkas ir jāpārbauda apgriežot otrādi un jāietin dvielī kamēr atdziest. Tādā veidā burkas jātur līdz pilnīgai atdzišanai, tas ir līdz divām diennaktīm. Marinēšanai nežēlojiet etiķi. Optimālā doza – 2 ēd. kar. uz 1 litru ūdens. Var izmantot arī citronskābi vai aspirīna tabletes. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More