Glābiet mūsu ēdienus! Daži padomi, kuri palīdzēs saglābt sabojātu ēdienu

edzive

Mazliet aizgriezies, iezvanījās telefons, bērns ieraudājās….bet katliņš palika uz plīts. Kļūdas gadās ne tikai iesācējiem, bet arī pieredzējušām saimniecēm. Daži padomi, kuri palīdzēs saglābt kaut ko no sabojāta ēdiena. 

Ja ēdiens pārsālīts – 
Mērci, buljonu vai zupu, var glābt pievienojot zaļu kartupeli, kas sagriezts vairākās daļās. Kartupelis uzsūc sāli. Tiklīdz kartupelis paliks caurspīdīgs – kāda daļa sāls ir iesūkusies tajā. Neaizmirstiet kartupeli izņemt no ēdiena pirms pasniegšanas. Zupā var iemērkt maisiņu ar nevārītiem rīsiem, griķiem un uzvārīt. Arī šie divi labi uzsūc sāli. 

Dārzeņi pārvārījušies, sākuši izjukt  – 
No pārvārītiem dārzeņiem var pagatavot biezzupu. Visus dārzeņus, kas izjukuši, sasmalcina blenderī, pievieno vārītu vistu vai kādu citu gaļu, nedaudz sviesta. 

Lasi arī: 10 idejas lietu glabāšanai virtuvē, par kurām uzreiz pat neiedomāsies

Neizcepti līdz galam biskvīti, cepumi un tortes – 
Var mēģināt izcept līdz galam pārsedzot ar foliju un ielikt cepeškrāsnī pannu ar ūdeni, lai nepiedeg apakša. Ja izcept līdz gatavībai nevar – tās daļas, kuras jau gatavas, uzmanīgi atdalīt no negatavās  daļas un kombinēt desertos ar saldējumu, biezpienu un svaigiem augļiem un ogām. Drupatas no tortes vai cepumiem var izmantot kā piedevu musiem, krēmiem. Ja ir apdegušas maliņas, tās var viegli norīvēt ar rīvi un apkaisīt ar pūdercukuru. 

Par daudz piparu – 
Palīdzēs visu sastāvdaļu pievienošana ēdienam, izņemot piparus. Palielinot produktu daudzumu varēs neitralizēt piparu asumu. 

Pārāk šķidra mērce – 
Pievieno nedaudz miltu vai cietes – tiem ir labas biezinātāja īpašības. 

Pārāk skāba mērce (piemēram tomātu) – 
lielākajā daļā gadījumu palīdzēs vienkārši cukura pievienošana skābajam ēdienam. Soda palīdzēs, ja ēdiens ir ļoti skābs. Tad gan ir varbūtība, ka mainīsies ēdiena garša no sodas. 

Ja piededzis ēdiens – 
Ielieciet katliņu traukā ar aukstu ūdeni. Piedegušais pielīp pie katliņa apakšas. Pārliek ēdienu citā traukā. Putrai var pieliet svaigu pienu, nedaudz pieber sāli, pievieno cukuru un sviestu. No sākuma gan vajag pagaršot vai piedeguma garša nav jūtama visai putrai. 

Ja atsulojies sviesta krēms – 
To var labot nedaudz krēmu uzsildot ūdens peldē, visu laiku maisot, tik ilgi, līdz veidosies viendabīga masa. 

Ja nopirktā siļķe ir ļoti sāļa – 
To var mainīt, ja siļķi ieliks uz dažām stundām pienā. Ļoti sālītus ikrus nomazgā ūdenī (liek divkārtīgā marlē ) un pievieno nedaudz eļļas. 

Ja ikri ir sažuvuši – 
Piemēram – ja attaisa burciņu, bet ikri tajā ir apkaltuši, tad var ikriem pieliet nedaudz alus, lai tas sasūcas ikros. Alus garšas nav, bet ikri kā svaigi. 

Ja pārcepta vai pārvārīta vista – 
Pagatavojiet vistu salātus vai sacepumu – samaļ sauso gaļu, pievieno majonēzi un ļauj ievilkties. 

Ja nokavē putu noņemšanu buljonam – 
Pielej buljonam glāzi auksta ūdens, putas pacelsies uz augšu un varēs tās noņemt. Ļoti dzidrs buljons gan vairs nebūs, bet to var izkāst vēl caur divkārtīgu marli. 

Ja sinepes izkaltušas – 
Sakaltušām un sažuvušām sinepēm var atgūt svaigumu un asumu, pievienojot nedaudz etiķi un cukuru. 

Ja eļļa kļuvusi duļķaina – 
Ja eļļa kļuvusi duļķaina un rūgta, to var atjaunot ar sāls palīdzību. Uz 1 litru eļļas liek 1 tējkaroti sāls. Pēc trīs dienām eļļu pārlej citā traukā, bet pirmā trauka apakšā paliks nosēdumi ar sāli. 
Ja krēms vai glazūra priekš tortes ir sastindzis par ātru – 
Uzsilda tos ūdens peldē. Krēmu uz tortes līdzina ar karstu nazi. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More