Visu vasaru dzeram savu kvasu: atsvaidzinošu, burbuļojošu un dabīgu (iznāk tāds, kā mucā)

edzive

Katru vasaru gatavoju kvasu – dabisku, atsvaidzinošu, gāzētu, ļoti garšīgu un smaržīgu. Šo recepti izmantoju jau ilgu laiku un vienmēr sanāk lieliski! Es ceru, ka jums arī patiks mana mājās gatavotā kvasa recepte un jūs to pagatavosiet vairāk nekā vienu reizi.

Pagatavošana

Sākumā būs nepieciešama rupjmaize – aptuveni 400 grami. Tā ir jāsagriež mazos gabaliņos un jāliek cepeškrāsnī apgrauzdēties.

Liekam maizi cepeškrāsnī 200 grādos uz aptuveni 18 līdz 20 minūtēm. Galvenais nepārcept, citādi kvasā būs jūtams rūgtums!

Es kvasu gatavošu piecu litru burkā. Visus rupjmaizes sausiņus liekam piemērota izmēra traukā un aplejam ar diviem litriem verdoša ūdens. Burka ir jāastāj istabas temperatūrā, līdz tās saturs atdziest – tam jābūt siltam, bet ne ļoti karstam. Manējā sgatave dzisa aptuveni divas stundas.

Tad pievienojam 120 gramus cukura un 6 gramus sausā rauga un visu rūpīgi samaisam. Ar šādu cukura daudzumu kvass sanāks ne ļoti salds, ar nelielu salduma pieskaņu. Ja garšo saldais kvass, tad liek 200 g cukura. Un sausā rauga vietā var izmantot 10 g svaigā rauga.

Tad burku pārklāj ar plānu dvieli vai marli vairākās kārtās un apliek ar gumiju vai kādu citi elastīgu saiti. Šādi kavus atstājam turpat uz vienu dienu.

Pēc 24 stundām ņem bļodu, marli 4 kārtās un visu burkas saturu pārlej.

Tagad uzmanīgi savāc marles malas un izspiež maizi. Maizei nevajadzētu palikt pārāk mitram. Pēcāk maize kvasam vairs nav vajadzīga.

Tad iegūtais šķidrums ir jāielej atpakaļ burkā, bet es pirms tam savējo rūpīgi izskaloju, jo uz burku malām bija palikušas maizes drupačas. Jāņem vērā, ka arī bļodā būs maizes nosēdumi, kurus nevajag ieliet burkā.

Pēc tam burkā ielej vēl 2 litrus silta ūdens (ne karsta) un iber 50 g rozīņu. Tad pārklājam burku ar vāku un atkal atstājam uz dienu istabas temperatūrā.

Kā saprast, kad kvass ir gatavs? Daudzi saka, ka tad, kad rozīnes ir uzbriedušas, tas ir gatavs. Tad tas ir pietiekami sagāzējies un burbuļojošs. Garša, krāsa, smarža – viss lieliski mijiedarbojas.

Parasti kvasu uzreiz ieleju burkās ar cieši pieguļošiem vākiem, bet tagad gribu parādīt tā krāsu. Jā, mēs noteikti filtrējam rozīnes. Paskaties, cik daudz gāzētu burbuļu!

Spilgts, garšīgs un atsvaidzinošs kvass ir tas, kas nepieciešams karstā vasaras dienā! Es pievienoju vienu sastāvdaļu, kas padara to atšķirīgu no visiem citiem kvasiem, kurus esam pieraduši dzert viesos vai restorānos. Mēģiniet gatavot tāpat kā es, jums noteikti patiks!

Mēs uzglabājam kvasu ledusskapī 3-5 dienas. Un ilgāk uzglabājot, kvass sāk rūgt un kļūt skābāks un skābāks.

Tiek iegūta gan smarža, gan garša, kā mucas kvass. Protams, atcerieties, ka kvasa garša ir tieši atkarīga no maizes, tāpēc katru reizi varat mēģināt gatavot ar citu līdz nonākat pie sev visvēlamākās garšas.

Kopumā es ceru, ka jums patiks mana mājās gatavotā kvasa recepte, kas ir tik atsvaidzinoša, ļoti garšīga un smaržīga. Priecāšos, ja padalīsieties ar mani ar savām šī dzēriena receptēm, vasara tikai sākas, kvasu gatavosim ne reizi vien un vēlos izmēģināt citus variantus!

Sastāvdaļas

  • rupjmaize – 400g
  • cukurs – 120g (ja vēlaties saldāku, tad 200g)
  • sausais raugs 6g (svaigais raugs 10g)
  • rozīnes 50g
  • ūdens – 4l

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More