Skābēju kāpostus ar medu un vīrs saka, ka garšīgākus nav ēdis! Turklāt tie pazūd nemanot

edzive

Vairāk par skābēties kāpostiem mans vīrs mīl tikai speķi. Ēd visus pārējos konservējumus, bet gadu gaitā kāposti mūsmājās ir kaut kas svēts. Tāpēc katru gadu sašķērēju kāpostgalvas, sarīvēju burkānus un gatavoju kāpostus. Un, jā, mēs skābējam kāpostus pēc vienas īpašas metodes.

Pirmkārt, svarīga ir tekstūra. Visam ir jābūt sasmalcinātam smalkās mežģīnēs! Nav neregulāru gabalu, be viss glīts un akurāts.

Kāpostu smalcināšanai izmantoju smalcināšanas nazi un ātri vien piešāvos, kā katru kāpostgalvu apstrādāt, lai kāpostu forma izdotos izcila. Uz korejas burkānu rīves sarīvēju burkānus un pievienoju sastāvdaļas – ķimenes, smalcinātu papriku, bietes, dzērvenes, pīlādžus vai rozīnes.

Burkānu un kāpostu proporcijas – 1:10.

Tad sagatavoju sālījumu. Uz pusotru litru ūdens ņemu divas ēdamkarotes sāls (bez kaudzes) un 4 ēdamkarotes medus. Ūdeni nevāru, bet uzsildu, lai gan sāls, gan medus labi izšķīst. Medu var pievienot uz pusi mazāk, viss atkarīgs no jūsu gaumes. Neuztraucieties, skābēti kāposti nebūs saldi – medus tiks pārstrādāts pienskābē! Ja liks 2 ēdamkarotes medus – būs viegli skābens kāposts, ja 4 – kļūs skābāks.

Pēc tam uzmanīgi sajauciet visas sasmalcinātās sastāvdaļas. Mēs nespiežam! Nedrīkst! Mēs vienkārši sajaucam.

Tad visu šo bagātību saliek trīs litru burkās. Paņemu koka stampu, lai pēc iespējas vairāk sablīvētu kāpostus. Tad liek visu slāņos. Šeit galvenais ir tas, ka kāpostiem jāsaguļ burkā ļoti cieši. Noslēdz un tad ielej sālījumu. Sālījumu ieleju līdz pašai augšai, lai visi kāposti paslēptos.

Tad burku kakliņus sasienu ar marli vai aizveru ar “caurlaidīgiem” vākiem, lai notecinātu sālījumu. Vāki ir nepieciešami, lai kāposti neizbēgtu – tie saskābs un gāzes to izspiedīs, bet burkās nevar likt apspiestību.

Burkas novietoju siltā vietā uz palātes, jo fermentācijas procesā sālījums tecēs ārā un periodiski jālej atpakaļ. Divas vai trīs reizes dienā caurduriet kāpostus, lai izlaistu gaisu un tieši šajā brīdī sālijumu var liet atpakaļ.

Es burkas divas līdz trīs dienas turu sālījumā un lieku kāpostus aukstumā. Kāposti pēc šīs receptes izdodas garšīgi un kraukšķīgi un no visām receptēm, ko esmu mēģinājusi vīrs visvairāk ir iemīļojis šo.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More