Ko mīl pērļu grūbas: iemācījos pagatavot garšīgas un ātras pērļu grūbas bez mērcēšanas (4 triki)

edzive

Drupenas, maigas un ļoti viegli padodas. Man ļoti garšo pērļu grūbas, bet līdz šim pagatavošana likās gana sarežģīta un aizņēma daudz laika. Turklāt bieži pērļu grūbas sanāca pārāk blīvas, lipīgas un neagršīgas – kaut vārīju veselu stundu.

Un tad man iemācīja trikus kā pērļu grūbas pagatavot tā, lai tās nav jāmērcē un stundu, kad tās vārās, nav jāstāv pie plīts tās maisot.

Dalos ar vienkāršu gatavošanas paņēmienu un vienkāršām niansēm, kas pērļu grūbas padara garšīgas, drupenas un skaistas. Turklāt nevajag tās vārīt 40 līdz 50 minūtes.

Kā ātri un garšīgi pagatavot pērļu grūbas: vienkārši triki

Tātad pērļu grūbas var pagatavot zupām, vai pasniegt pie gaļas gulaša, ar ceptām sēnēm un sīpoliem, ar pienu un cukuru, vai ar ceptu malto gaļu, vai… Bet tas ir cits stāsts: pērļu grūbas ir ļoti gardas un lieliski piestāvēs ļoti daudziem ēdieniem.

Triks #1. Pērļu grūbām patīk mazgāties. Tās vajag rūpīgi noskalot vairākas reizes. Turklāt tās ir jāskalo karstā vai vidēji siltā ūdenī: tā labāk noskalosies “putekļi”.

Triks #2. Pērļu grūbas mīl verdošu ūdeni un vārīšanu. Kā tas ir? Nomazgātos graudus pārlej ar ūdeni, uzvāra, pāris minūtes vāra, ūdeni notecina un pārlej vēlreiz.

Kāpēc šādi? Šādu metodi uzgāju vecā vecmāmiņas pavārgrāmatā. Īsti nemāku izskaidrot, kā šī metode darbojas, tomēr, to izmantojot, pat pākšaugi sanāk daudz garšīgāki. Varbūt temperatūras atšķirības, cietes noskalošana? Tāpat šādā veidā gatavotas grūbas nebūs lipīgas vai viskozas, jo uz grauda virsmas aizķeras ciete.

Un vēl. Ja nevēlaties eksperimentēt ar ūdens notecināšanu un pārliešanu, tad pērļu grūbas var apliet ar karstu ūdeni. Tās vienmērīgi uzkarsīs, ātrāk un vienmērīgāk pagatavosies.

Triks #3. Par taukvielu pievienošanu pērļu grūbām. Ideālā proporcija būs 1:3. Gatavošanas sākumposmā pievienojiet tējkaroti sviesta. Tas grūbām piešķirs garšu un katrs graudiņš pagatavosies garšīgā ieļļotā apvalkā. Tauki dod augstāku temperatūtu bez tik intensīvas burbuļošanas, kas grūbām nepatīk. Un arīdzan pasargā no pārvārīšanās: grauda ārpuse nepārgatavosies, bet iekšpuse paliks mīksta un maiga.

Triks #4. Par traukiem un vārīšanu. Pērļu grūbām patīk trauki ar biezām malām un dibeniem. Tās nevajag vārīt platos un zemos traukos ar plānu metālu: būs vai nu pārāk zema tempartūra, vai pārāk intensīva vārīšanās.

ēdieni ar biezām sienām un lēna vārīšanās. Un viņam nepatīk plaši un zemi trauki ar plānām sienām: būs vai nu zema temperatūra, vai intensīva vārīšanās. Tāpēc pērļu grūbas jāvāra katlā ar samērā biezām sieniņām, tām ļauj vārīties uz lielas uguns, pārlej ar karstu ūdeni un tad uguni samazina.

Un pats galvenais! Pērļu grūbām patīk atpūsties! Pēc 30-40 tās būs gatavas – ja gatavosiet tās šādi. Pēc vārīšanās katliņā var palikt nedaudz ūdens: silti un droši aptiniet, ļaujiet nostāvēties pusstundu šādā ūdenī. Vai stundu.

Atverot kastroli, miežus neatpazīsiet: grauds pie grauda, ​​”zied”, maigi, garšīgi! 🙂 Un bez lāsītes mitruma: mieži to visu uzsūc – tvaicē. Viņi zina, ko dara 🙂 Tie ir grūbu vienkāršie noslēpumi un gudrības.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More