Septiņas visbiežāk sastopamās kļūdas, ko pieļauj gandrīz katra saimniece

edzive

Lai pagatavotu garšīgu un veselīgu ēdienu, nav obligāti apmeklēt pavāru skolas, bet ļoti svarīgi ir atteikties no ļoti daudzām kļūdām virtuvē. 

Skalot makaronus ar ūdeni

Lai makaroni nesaliptu, tos jāvāra lielā sālsūdens daudzumā un lielas uguns. Var ūdenim pievienot nedaudz eļļas. Skalošana dažreiz pieļaujama ir noteikta veida nūdelēm, griķiem, rīsiem. Tā dara Āzijas virtuvē, ja makaroni tiek likti vokpannā. 

Gatavot aukstu gaļu

Galvenā acīmredzamā problēma – sasaldētais gaļas gabals paliks jēls viducī. Vēl viens mīnuss aukstai gaļai – cepot tā intensīvi zaudē sulu, kļūst sausa, cieta. Atkausē gaļu istabas temperatūrā, vienkārši atstājot uz galda. Nekad nevajag atkausēt gaļu bļodā ar ūdeni. Ūdenī tā zaudēs vitamīnus un aromātu. 

Топ-7 ошибок при приготовлении еды, которые допускают почти все

Pievienot vienādu daudzumu svaigu un žāvētu garšvielu

Žāvējot zaļumi zaudē lielu daudzumu mitruma un līdz ar to palielinās dažādu vielu koncentrācija – no vitamīniem līdz ēteriskajām eļļām. Tāpēc salīdzinot ar svaigām garšvielām proporcijas ņem 1/3 vai 1/2. 

Nepareiza saulespuķu eļļas lietošana

Pat ja ļoti patīk nerafinētas eļļas garša un aromāts, cept tajā nedrīkst – tai ir zems dūmošanas punkts (ap 190 grādiem ) un pie augstas temperatūras tā paliek rūgta, stipri iesūcas produktā un kļūst kaitīga. Cept drīkst tikai rafinētā eļļa. Ar neattīrītu, ja ļoti grib, ēdienu var apsmidzināt pirms pašas pasniegšanas. 

Nesijāt miltus

Šo darbību bieži piemin pie biskvītu un kēksu receptēm, bet izlaiž gatavojot plāceņus, mājas maizi, pankūkas un pīrādziņus. Miltu sijāšana ideālā variantā 2-3 reizes bagātina miltus ar skābekli un rezultātā mīkla kļūst vieglāka, maigāka. No izsijātiem miltiem gatavoti produkti labāk izcepas un ilgāk nesakalst. 

Топ-7 ошибок при приготовлении еды, которые допускают почти все

Pārāk ilgi un intensīvi gatavot olas

Nereti olas vāra pārāk ilgi – dzeltenums kļūst pelēks, bet baltums kļūst kā gumija. Lai iegūtu maigu, bet gatavu olu, vajag pagaidīt līdz ūdens sāk vārīties, un pēc tam noņemt no uguns un paturēt tajā ūdenī zem vāka 10 minūtes. To pašu var teikt par omleti – to gatavo stingri uz mazas uguns. 

Nepagaršot ēdienu gatavošanas laikā

Ļoti daudzi ēdienu pagaršo tikai pirms pasniegšanas, lai piebērtu sāli pēc garšas. Bet, ja to pieļauj recepte, ēdienu vajag pagaršot ik pa laikam, lai varētu noreaģēt uz garšu un kaut ko vēl izmainīt. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More