Uz muguras, uz vēdera, embrija pozā vai kā jūraszvaigzne – iemīļotākās gulēšanas pozas var paust emocijas: trauksmi vai, tieši otrādi, mieru, dusmas vai prieku. Atšifrēt šos vēstījumus esam lūguši ķermeņa valodas speciālisti Olgu Čiesko.
“Poza, kādā jūs guļat, ir interesants materiāls ekspertam, – skaidro Olga Čiesko
– Ja dienā mēs savu ķermeņa valodu varam kontrolēt un izvairīties no atsevišķiem žestiem un kustībām, kas ir emociju indikatori, tad naktī mēs ieņemam to vai citu stāvokli neapzināti. Daudzi uzskata, ka iemīļotā gulēšanas poza ir saistīta ar to vai citu cilvēka rakstura īpašību un pat var pareģot viņa likteni. Tomēr tie ir maldi. Tā, visdrīzāk, atspoguļo jūtas, kuras cilvēks ir izjutis iemiegot. Naktī mūsu ķermenis un prāts tādā veidā turpina vakarā aizsākto dialogu.”
Ko tad vēlas pateikt mūsu ķermenis?
Embrija poza
Šīs pozas nosaukums ideāli raksturo ķermeņa stāvokli miega laikā: uz sāna, mugura noapaļota, rokas saliektas elkoņos, kājas – ceļgalos un pievilktas pie vēdera. Pēc miega pētnieka britu profesora Krisa Idzikovski datiem šādā pozā guļ vairākums cilvēku. Daudzi uzskata, ka šī poza signalizē par to, ka mums ir vajadzīga aizsardzība vai arī mēs cenšamies atgriezties bērnībā.
Eksperta viedoklis: “Embrija poza cilvēkam ir visierastākā un ērtākā, jo tieši šādā stāvoklī mēs atrodamies mātes dzemdē. Šeit nav jāmeklē slēpta doma. Šī poza liecina tikai par to, ka mēs gribam nomierināties un atpūsties. Iespējams, ka jūs kaut kas uztrauc vai liek justies nekomfortabli.”
Stingrs alvas zaldātiņš
Šī nav pati dabiskākā un izplatītākā poza. Rokas nostieptas gar sāniem un piespiestas pie ķermeņa, mugura sasprindzināta un taisna, it kā jūs būtu iespiesti šaurā telpā vai guļat starp diviem cilvēkiem.
Eksperta viedoklis: “Šī ne visai ērtā poza liecina par to, ka cilvēku neatlaiž rūpes un nepabeigtas lietas. Viņš it kā ir gatavs jebkurā brīdī lekt kājās un sākt darboties.Varbūt viņš pārdzīvo par svarīgām lietām, kas paredzētas no rīta. Par pilnvērtīgu atpūtu šādā pozā nevar būt ne runas”.
Uz vēdera
Pleci saspiesti, mugurkauls saspringts, galva pagriezta sānis, elpošana un asinsrite apgrūtināta. Ārsti apgalvo, ka gulēšana uz vēdera ir ārkārtīgi kaitīga veselībai. Kosmetologi vēl piebilst, ka šāda poza noved pie priekšlaicīgām krunciņām, jo sejas āda tiek “saburzīta” pret spilvenu, tajā tiek traucēti mikrocirkulācijas procesi, pie tam tai visu nakti uzbrūk putekļu ērcītes un citi mikroorganismi, kuri dzīvo spilvenā.
Eksperta viedoklis: “Šī poza ir ļoti stipra noguruma indikators. Pagriežot muguru apkārtējai pasaulei, mēs cenšamies ātrāk iemigt, koncentrēties uz atpūtu, zemapziņā cenšamies pasargāt savu miegu no ārējās agresijas. Bet dažreiz tomēr iemesls šādai pozai ir visai reāls – piemēram, gulēt mums traucē gaisma vai kādi trokšņi.
Tāpat mēs bieži aizmiegam ar seju spilvenā, ja neesam mājās, jo svešos apstākļos nejūtamies pārāk ērti un tādā veidā cenšamies apstragēties. Šo pozu nevarētu nosaukt par veselīgu organismam, bet daudzi cilvēki atzīst, ka tikai tā var ātrāk un ciešāk iemigt”.
Rokas zem spilvena vai uz vēdera
Nav svarīgi, kā jūs guļat – uz vēdera, uz sāniem vai uz muguras – pievērsiet uzmanību, kur atrodas jūsu rokas. Ja guļot jūs apskaujat spilvenu vai aiztiekat vēderu, tas ir svarīgs ķermeņa signāls.
Eksperta viedoklis: “Reizēm pieskaršanās kaut kādiem priekšmetiem palīdz mums nomierināties. Kāds groza pildspalvu sapulces laikā vai spēlējas ar mašīnas atslēgām, pieejot ar lūgumu pie nepazīstama cilvēka. Pieskaršanās spilvenam vai vēderam arī ir savdabīgs “trankvilizators”. Pie tam, tādā veidā ķermenis var signalizēt par fiziska kontakta nepieciešamību.”