Kāpēc Bils Geitss iesaka visiem atteikties no liellopa gaļas, lai gan pats nav veģetārietis

edzive

Šī nav pirmā reize, kad šīs pasaules lielie prāti mudina neēst šo vai citu produktu. Ētisku, reliģisku vai vides apsvērumu dēļ. Tagad pasaules mediju uzmanība tiek pievērsta Microsoft dibinātājam. Tas ir tāpēc, ka Bils Geitss uzstāj, ka gaļas pilnīga noraidīšana ir obligāta. Par to viņš raksta savā grāmatā “Kā izvairīties no klimata katastrofas“.

Mēs katrs esam dzirdējuši par globālajām klimata pārmaiņām un vērīgākie no mums tās ir izjutuši paši. Temperatūras indikatori un nokrišņu daudzums ir burtiski mainījies vienā paaudzē. Bet ko ar to iesākt? Vai ir vērts uztraukties? Mēģināsim noskaidrot.

Bils Geitss par to, kāpēc nav ieteicems ēst gaļu

“Bagātu valstu iedzīvotājiem ir jāēd tikai mākslīga gaļa, lai samazinātu izmešus no lopkopības darbībām. ”

Lasi arī: Kā ēst, lai notievētu: 4 galvenie mikroelementi veselīgai diētai

Mēs runājam par gaļu, kuru mēs tik ļoti mīlam burgeros. Par steikiem, desām, desām. Bils Geitss uzsvēra, ka pirmais solis ir liellopu gaļas produktu ražošanas pārtraukšana. Risinājums būtu aizstāt to ar dārzeņiem un sintētisko produktu gaļu, kas veidota laboratorijās.

Sākumā varētu šķist, kas tas izklausās dīvaini, gandrīz pat neiespējami. Bet nesteidzieties izdarīt secinājumus! Grāmatas pirmajā daļā “Mums pieejamie risinājumi un vajadzīgie sasniegumi” amerikāņu uzņēmējs dara vairāk un ne tikai paskaidro, kāpēc tas ir nepieciešams. Viņš piedāvā arī risinājumus.

Vai zinājāt, ka tieši savu lauvas tiesu klimata pārmaiņās dod tieši lopkopība? Tas ir saistīts ar liellopu vitālo aktivitāti. Tas ir tāpēc, ka tad, kad govis sagremo barību, viņas izdala metānu. Metāns ir siltumnīcefekta gāze, kas ir kaitīga atmosfērai un rezultātā planētas augiem.

Sakarā ar šo dzīvnieku populācijas pieaugumu, kā arī pašas produkcijas īpatnībām, klimatiskā katastrofa vairs nešķiet tāla nākotne. Šeit ir pamatoti uzdot jautājumu: kā ir ar automašīnu izplūdes gāzēm? Vai govis ir problēma pat salīdzinājumā ar tām?

Lūk, ko saka skaitļi. Runājot par siltumnīcas potenciālu, metāns ir 28 reizes lielāks nekā automašīnu emitētais oglekļa dioksīds. Tagad apskatīsim jaunākos datus.

Saskaņā ar KPC oficiālo statistiku par 2020. gadu tika saražoti apmēram 60 miljoni tonnu liellopa gaļas. Galvenie ražotāji ir ASV, Brazīlija, Ķīna un Eiropas Savienība. Šis gaļas daudzums var piepildīt Tibērijas ezeru Izraēlas ziemeļaustrumos, kas pazīstama kā Galilejas jūra. Un ne reizi vien. Tāpēc ir tik svarīgi samazināt ražošanu un aizstāt parasto gaļu ar augu un laboratorijā audzētu gaļu.

Turklāt par laboratorijās veidotu gaļu Bils Geitss saka: “Jūs varat pierast pie garšas atšķirības un zinātnieki ar laiku to padarīs vēl labāku!” Viņš prognozē, ka pieaugot pieprasījumam pēc augu un mākslīgās gaļas, ražotāji tam pievērsīs lielāku uzmanību. Šobrīd popularitāti gūst šādi uzņēmumi: Beyond Meat (popularitāti gūst Ukrainas un Krievijas tirgos), Impossible Foods, Pivot Bio un Memphis Meats.

Klimats mainās arvien vairāk, un liellopu gaļas cenas turpina pieaugt. Varbūt jauna gaļa būs daudzu problēmu risinājums. Un pat palīdzēs pārvarēt badu trešās pasaules valstīs. Ko tu domā? Vai esat gatavs atteikties no ierastajiem ēdieniem?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More