Mūsdienu cilvēki pieraduši visu pirkt veikalos. Pirmkārt tiek pirkta sadzīves tehnika, kas vienkāršo dzīvi. Lielāko daļu virtuvē izmantojamās tehnikas pie mums ieved no ārzemēm un tāpēc tās cena ir augsta. Bet dažas virtuvē lietojamas un vajadzīgas lietas, var uztaisīt mājās, izmantojot nedārgas , pie mums un mājās pieejamas lietas. viena no tām ir parastā padomju laika gaļasmašīna, kas bija katrā mājā. Un ir vēl daudzās mājās šodien. Veco gaļasmašīnu viegli var pārveidot par sulu spiedi.
Kas būs nepieciešams?
Patiesībā vajadzēs ļoti maz. Varbūt pat viss ir atrodams jūsu dzīvoklī. Atliek atrast sietu, kurš jāliek sulas izejas vietā. Daudzi cilvēki kādreiz gatavoja sulu tieši ar gaļasmašīnas palīdzību. To kārtīgi izmazgāja un mala ogas un augļus. Rezultātā radās sula ar mīkstumu, kas ir ļoti populāra Rietumos. Bet ja nedaudz pilnveidot gaļasmašīnu, tad viegli var panākt to, ka iegūst 100% sulu bez mīkstuma. Tam vajadzēs:
- Veca padomju laika gaļasmašīna.
- Urbjmašīna, ar ko urbt caurumus metālā.
- Metāla caurule
- Sietiņš vienreizējai tējas pagatavošanai krūzē vai mazs sietiņš, kuru var viegli piestiprināt pie metāla caurules.
- Ja nav pieejams vienreizējais tējas sietiņš, tad var to aizvietot ar jebkuru sietiņu, tikai jāskatās, lai tas izturētu mīkstuma radīto spiedienu.
Izgatavošanas process:
Sulu spiedes izgatavošanas process no vecas rokas padomju laika gaļasmašīnā ir diezgan vienkāršs, taču ir arī nianses.
Svarīgi! Ir ļoti svarīgi piestiprināt metāla cauruli tā, lai to viegli varētu noņemt, jo neatkarīgi no tā, kāds ir sietiņš, agrāk vai vēlāk tas būs jānoņem un jāattīra no mīkstuma.
Jāsāk ar to, ka jāizveido caurums gaļasmašīnas apakšā tieši pie gala. Ar urbi jāstrādā uzmanīgi un caurums jāizveido nedaudz mazāks nekā caurules izmērs. Caurumu veidošanas process nav ilgs. Bet ar sulas izvades cauruli gan būs jāpadarbojas, jo caurulē būs jāievieto sietiņi, kas filtrēs mīkstumu, kas tiks izstumts no gaļasmašīnas. Jāievieto divi sietiņi – viens augšējā caurules daļā un viens apakšējā. Ir jāizmanto smalks sietiņš, kas ir jāpielodē pie caurules vai droši jānostiprina. Galvenais ir atcerēties, ka mīkstums agri vai vēlu aizsērēs gan sietiņu, gan pašu cauruli, un tas nozīmē, ka būs jāņem caurule laukā un jātīra. Ja sietiņu neliks, tad pa cauruli nāks sula ar visu mīkstumu, un tad var netaisīt caurumu gaļasmašīnas apakšā.
Pateicoties viltīgajai ierīcei, viss šķidrums no jebkura augļa nonāks atsevišķā traukā, kas ļauj teikt, ka pagatavotā konstrukcija ir kvalitatīva un funkcionāla.