Ar ko maijā piebarot ziemas ķiplokus pret dzeltējumu un izaudzēt bagātīgu ražu

edzive

Pašu ziemas ķiploku audzēšana ir ļoti vienākārša un ir pa spēkam jebkuram iesācējam dārzniekam, tomēr gadās situācijas, kad iesācēji dārznieki visbiežāk novāc ražu ar mazāk ķiploku diacām. Dalīsimies ar pārbaudītiem trikiem, kuri palīdzēs izaudzēt bagātīgu ķiploku ražu. Kāds pieredzējis dārznieks stāsta:

Uzskatu, ka ziemas ķiploku audzēšana ir ļoti pateicīga dažādiem reģioniem ar vēsu klimatu. Tāpat arī ir ar tulpēm. Ķiploki labi iesakņojas līdz aukstuma iestāšanās brīdim un, kad zeme sāk sasilt, tie sāk labi augt. Pēc manas pieredzes, ja salīdzina stādīšanu pavasarī un pirms ziemas, tad pavasara ražai parasti ir mazāki ķiploku un lielākas grūtības izaugt.

Ķiplokiem, kuriem izveidojusies spēcīga sakņu sistēma. Personīgi es pirmajai piebarošanai izmantoju minerālmēslus ar slāpekli. Turklāt es savā dārziņā kaut ko nepārtraukti audzēju un man nav laika sēdēt un gaidīt, kamēr zemē iedarbojas organiskais komposts. Ja zeme netiek mēslota, tad ķiploku lapas paliek dzeltenas.

Garlic Day (19th April) | Days Of The Year

Pavasara augšanas sākumā ziemas ķiplokiem steidzami nepieciešams slāpeklis, lai stimulētu fotosintēzi. Jo vairāk lapu šajā laikā aug, jo lielāki ir ķiploki un vairāk daiviņu. Ir svarīgi ievērot termiņus, jo jau nākamajā apaugļošanā slāpeklis tiek samazināts līdz minimumam un notiek tikai organiska mēslošana (komposti, citi dabīgi mēslojumi utt.). Bet, ja mums bija laiks un ieguvām spēcīgu lapu, tad ķiploki sīpola izveidošanai izmantos lapās esošās uzturvielas.

Lasi arī: Bez žēlastības nogriežu zemeņu “vīrišķos” dzinumus, atstājot ”sievišķos” lielām ogām

Svarīgi, ka pirms zemes mēslošanas tā tiek savesta kārtībā. Likvidējiet nezāles un pārliecinieties, ka ķiplokiem ir labi augšanas apstākļi. Turklāt svarīgi, ka pirmo mēslošanu veicat ne pa tiešo uz saknēm. Kas attiecas uz organiskajām vielām, es parasti tās lietoju rudenī, un pavasarī es sāku ar minerālmēsliem. Man ir vairākas komposta kaudzes un labas attiecības ar zirgu īpašniekiem, tāpēc esmu nodrošināts ar kūtsmēsliem. Bet, kā jau teicu iepriekš, pavasarī ir vajadzīgi ātras reaģēšanas pasākumi.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More