5 produkti, kuros cukura ir vairāk, nekā jūs domājāt

edzive

Ir pienācis laiks pārskatīt savu pirkumu sarakstu.

Par liela cukura daudzuma kaitīgumu zinām mēs visi. Tās ir gan problēmas ar ādu, gan liekais svars, gan nogurums, un, ja nu pārāk stipri aizrausimies ar cukura lietošanu, tad varam iedzīvoties vēl nopietnākās kaitēs. Ņemot to visu vērā, mēs pārstājam likt cukuru kafijā un tējā, ierobežojam sevi kūku un konfekšu lietošanā. Taču pastāv tādi, it kā veselīgi, produkti, kas slēpj sevī milzīgu cukura daudzumu, un mēs bieži vien pat nenojaušam, cik lielu kaitējumu tie var nodarīt mūsu organismam. Mēs jums pastāstīsim par pieciem tādiem produktiem, kuru sastāvā esošais cukura daudzums var jūs nepatīkami pārsteigt.

Vājpiena produkti

Izvēloties biezpienu, jogurtu vai kefīru, mēs esam pieraduši skatīties tikai uz tauku procentu. Tomēr attaukotie produkti bieži vien kaitē figūrai pat vairāk, nekā to treknākie analogi. No dabiskā pilnpiena nav iespējams izgatavot produktu, kas nesaturētu taukus, tāpēc tas tiek attaukots mākslīgi. Pēc tādas procedūras šis produkts zaudē ne vien taukus, bet arī garšu un savu labo izskatu. Lai uzlabotu izskatu, ražotāji pievieno cieti, konservantus un krāsvielas, bet garšas uzlabošanai tiek pievienots cukurs. Daudz cukura. Treknais biezpiens (5%) jūsu figūrai kaitēs daudz mazāk, nekā vājpiena biezpiens, un sniegs sāta sajūtu uz ilgāku laiku.

Granola

Instagram blogeri to vien dara, kā izrāda savas ideālās figūras un to, kā viņi brokasto: parasti tas ir smūtijs un granola. Nevajadzētu aizmirst, ka tā ir tikai skaista bildīte, kurā tā pati auzu putra vai biezpiena bļodiņa vis neizskatītos tik kārdinoši. Tiesa gan, granola, kuru jūs pērkat lielveikalos, bieži vien sastāv ne tikai no pilngraudiem un riekstiem. Tur ir gan krāsvielas, gan konservanti, gan visu veidu aromatizatori un, protams, tonnām ir pievienots cukurs. Granola par fitnesa brokastīm var kļūt vienīgi tad, ja jūs to pagatavosiet mājās patstāvīgi. Tikai tā jūs varēsiet būt 100% pārliecināti, ka tur nebūs nekā lieka.

Žāvētie augļi

Strīdi par žāvēto augļu veselīgumu arvien nebeidzas, bet vienu gan var apgalvot pavisam droši: tajos ir ļoti daudz cukura. Atšķirībā no iepriekš minētajiem produktiem, cukurs nav vis pievienots, bet atrodas tajos dabiski. Žāvēšanas procesā šie augļi zaudē tikai ūdeni, bet visi vitamīni, antioksidanti un fruktoze (augļu cukurs) paliek nemainīgā daudzumā. Bet tas nozīmē, ka apēst kilogramu svaigu aprikožu nav tas pats, kas kilogramu žāvēto aprikožu. Dietologi neiesaka dienā apēst vairāk par 3-4 žāvēto augļu gabaliņiem.

Sojas piens ar garšas piedevām

Atteikšanās no laktozes uzturā tagad ir ļoti modē. Daudzi cilvēki pāriet uz augu izcelsmes pienu pat bez ārsta ieteikuma. Tādam pienam patiešām ir daudz plusu, bet tikai tad, ja jūs to iegādājaties tīrā veidā. Populārais šokolādes, vaniļas vai banānu piens nudien nav tas produkts, kas būtu lietojams ikdienā. Tam ne tikai tiek pievienots ļoti daudz cukura, bet arī banāni šajā pienā diez vai ir īsti. Vienu reizi izdzert banānu latte var, ja ir tik ļoti liela kāre, bet iekļaut to savā ikdienas ēdienkartē nebūs tā labākā ideja.

Ātri pagatavojamā auzu putra

Auzu biezputra patiešām ir lieliskas brokastis, bet tikai tad, ja tā ir izvārīta no dabiskām auzām. Putras paciņās ar mellenēm, zemenēm vai tropiskajiem augļiem nav ne augļu, nedz arī pašu auzu tādā veidolā, kādā tām vajadzētu būt. Lai auzas, kuras parasti ir jāvāra 20-25 minūtes, kļūtu gatavas ēšanai 3 minūšu laikā, kopš esat tās aplējuši ar vārošu ūdeni, tās iziet vairākas apstrādes stadijas. Un katrā šādā stadijā auzas zaudē arvien vairāk savu vērtīgo īpašību, bet gala rezultātā jūs iegūstiet ogļhidrātus kopā ar milzīgu daudzumu cukura un piedevu. Labāk ziedot 20 minūtes no rīta vai  pagatavot sev ‘’slinko auzu putru’’ jau vakarā, bet saņemt garšīgas un veselīgas brokastis, kas bagātas ar uzturvielām, nevis ar lieku cukuru.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More