Mīkstas liellopu gaļas pagatavošanas noslēpumi

edzive

Liellopu gaļa ir gaļa, ko daudzas saimnieces nav iecienījušas: tikai tāpēc, ka tā gatavojot bieži vien paliek sīksta un sausa. Bet zinot dažas viltības un noslēpumus, saprotot gatavošanas kārtību, varēs pagatavot burvīgus gulašus, ragū un citus gardus ēdienus. 

Liellopu gaļa ir ļoti vērtīga gaļa. Tajā slēpjas dzelzs, ne mazums olbaltumvielu, neskaitāmu daudzums mikroelementu un vitamīnu, kas vajadzīgi cilvēkam. Pie tam šajā gaļā gandrīz nemaz nav tauku. Liellopu gaļu rekomendē pēc traumu periodā, pēc operācijām, apdegumiem, infekcijām. Tā atjauno hemoglobīnu, bet novārījums stiprina sirds – asinsvadu sistēmu. Visā visumā liellopu gaļa ir jāciena, jāmīl… un jāprot pagatavot! 

Kā pareizi izvēlēties liellopu gaļu?

Pats galvenais un vienkāršākais mīkstas liellopu gaļas noslēpums – pareizi izvēlēta gaļa. Veca, piena šķirnes govs nekad nekļūs par sulīgu steiku, bet padzīvojis bullis nekad nekļūs par maigu šašliku. Pirmais noteikumus – jauna gaļa. Teļa gaļa – ideāli. Uzspiežot uz griezuma vietas, jājūt, ka gaļa ir atsperīga un lēnām atgūst formu, nelīp pie rokām. Kauli – balti, gaļa – sarkana, griezuma vieta – spīdīga. Kontaktā ar gaisu liellopu gaļa ātri vien kļūst pelēcīga – nekautrējaties paprasīt nogriezt gabalu lai pārbaudītu gaļas svaigumu. Jā, un smaržot var un vajag: laba liellopu gaļa gandrīz nemaz nesmaržo. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “Секреты приготовления мягкой говядины”

7 mīkstas liellopu gaļas noslēpumi

1. Pretēji uzskatam, ka jo svaigāka gaļa, jo labāk, ar liellopa gaļu ir gandrīz pretēji. Rekomendē ļaut gaļai nobriest ledusskapī 10-20 stundas, lai paiet fermentācijas process, pēc kura var sākt gatavošanu. 
2. Gaļu atkausē pakāpeniski un maigi: gaļu no saldētavas pārliek ledusskapī uz dažām stundām, pēc tam vēsā vietā virtuvē un tikai pēc tam istabas temperatūrā. 
3. Ir daudz produktu, kas mīkstina gaļu. Gadās, ka esat nopircis nepareizo gabalu, tas nav iemesls satraukumam, tas ir iemesls izdomāt interesantu marinādi. Ingvera sakne palīdzēs mīkstināt pieaugušu, nekvalitatīvu gaļu. Etiķis tieši otrādi-sausina gaļu. Sarkanais vīns, minerālūdens, kivi, sīpoli, sinepes, medus – piemēroti varianti. 
4. Ja plānots cept liellopa gaļu, tad vajag parūpēties par labu pannu. Obligāti jābūt ar biezu apakšu, lai uzkarst pakāpeniski un vienmērīgi. Pannai jābūt kārtīgi uzkarsētai pirms cepšanas. 
5. Lai gaļa cepot paliktu sulīga, to vajag ”aizzīmogot” – apcept no visām pusēm uz lielas uguns un bez papildus taukvielām. Tas veidos garoziņu, kas neļaus sulai iztecēt no gaļas. 
6. Garšīga sautēta liellopu gaļa – tie ir nelieli gabaliņi, sagriezti pretēji šķiedrai, pirms tam apcepti, pēc tam sautēti nelielā daudzumā ūdens,  zemā temperatūrā ap 1.5 stundas. 
7. Vārīta liellopu gaļa – kā likums, mīksta, ļoti sulīga. Lai izbēgtu no sausas gaļas, nepieciešams gaļu likt vārošā ūdenī, vārīt lielu gabalu, nedalīt mazos gabaliņos. Un obligāti ielikt katliņā dārzeņus un garšvielas – lai būtu aromāts! 

Pagatavot sulīgu, maigu un garšīgu liellopu gaļu,  nav nemaz tik sarežģīti, galvenais ir zināt pamatprincipus gatavojot šo gaļu, nebaidīties eksperementēt.

Viss izdosies! 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More