10 detaļas vāciešu sadzīvē, kas izraisa tikai vienu jautājumu: “Kāpēc tā?”

edzive

Viena lieta ir aizbraukt uz Vāciju atpūsties un ievērot pāris īpatnības (piemēram, sabiedriskajās pirtīs nevelk peldkostīmus, un arī ģērbtuves tur ir kopīgas). Un pavisam kas cits – padzīvot valstī un uzzināt, kā tā atšķiras no citām zemēm tīri sadzīviskos sīkumos, kas parastam tūristam nav pieejami.

1.Vairumā vāciešu dzīvokļu tualetes pods ir iebūvēts sienā

  Pie mums                                                            Vācijā

Tikai retā vācu tualetē jūs ieraudzīsiet mūsu reālijām  ierasto tualetes podu. Vācijā ir pieņemts ierīkot podus ar slēptām ūdens tvertnēm, bet pats pods tiek iemontēts sienā tā, ka zem tā paliek daudz brīvas telpas. Tas, pirmkārt, ekonomē vietu, otrkārt, atvieglo uzkopšanu.

Ūdens nolaišanai parasti ir divas pogas – lielā un mazā. Tas tiek pamatots ar ūdens ekonomiju un rūpēm par apkārtējo vidi.

2.Sanitārajā telpā parasti ir logs

Pie mums                                                             Vācijā

Vairumā Vācijas dzīvokļu un māju nav kondicionieru, pat ventilācijas, lai gan modernajās ēkās ventilācija parasti ir. Vācieši vēdina dzīvokļus, atverot logu.

Arī vannasistabās nav ventilācijas sistēmas, tāpēc tajās ir logs. Tas ļauj novērst mitruma izraisīto pelējuma rašanos.

3.Daudzās mājās ārdurvis no iekšpuses var aizslēgt tikai ar atslēgu

Pie mums                                                          Vācijā

Ieejas durvis pie vāciešiem jaunpienācējiem ir īsts piedzīvojums. Ja jūs, izejot pa durvīm, tās aizcirtīsiet, tad bez atslēgas atpakaļ vairs netiksiet, jo otrpus durvīm parasti nav slēdža, kuru var pagriezt. Taču, kad ieejat mājā, no iekšpuses durvis varēsiet aizslēgt tikai ar atslēgu, jo nekāda slēdzīša vai aizbīdņa tur nav.

4.Vāciešu standarta ledusskapis ir daudz mazāks nekā mūsu

Pie mums                                            Vācijā

Bez tā, ka vācu ledusskapju izmēri biedē atbraukušos, tajos vēl ir pavisam mazītiņas saldētavas. Turklāt vāciešiem patīk ledusskapjus iebūvēt virtuves mēbelēs. Parasti tie tiek maskēti kā parasts skapītis. Kad uz Vāciju atbrauc kādas citas valsts pilsonis, viņš sākumā domā, ka šeit vispār nav ledusskapju.

5.Lielā gultā izmanto divus matračus viena vietā

  Pie mums                                        Vācijā

Ārzemnieki, kuri atbrauc uz pastāvīgu dzīvesvietu Vācijā, sākumā ir sašutuši, bet vēlāk viņiem pat ļoti iepatīkas vietējā matraču sistēma. Tās būtība slēpjas tajā, ka uz divguļamās gultas tiek likti divi atsevišķi matrači, tas ļauj katram pārī gulēt tā, kā viņš vēlas. Arī vienas lielās segas vietā parasti tiek izmantotas divas mazākas.

Un mums ierasto taisnstūra spilvenu vietā vācieši guļ uz milzīgiem kvadrātainiem spilveniem, kuri turklāt vēl ir pārāk mīksti: tiklīdz noliksiet uz tiem galvu, tūlīt tajos iegrimsiet.

6.Kad vācieši pārceļas, viņi ņem līdzi arī virtuvi

Pie mums                                                Vācijā

Izklausās dīvaini, bet vairums īres dzīvokļu Vācijā ir pieejami bez virtuves iekārtām. To vietā ir tikai tukšas sienas. Tas tādēļ, ka cilvēki pārceļoties paņem līdzi gan virtuves mēbeles, gan iekārtas.

Viens no iemesliem ir principiāli citādāka attieksme pret īri. Vācijā mājas un dzīvokļus īrē uz vairākiem gadiem, pat desmitgadēm. Tas nozīmē, ka izīrētājam nav izdevīgi ieguldīties, pērkot virtuves mēbeles un tehniku, bet īrnieks, tieši otrādi, labprāt iekārto māju, uzskatot to bezmaz vai par savu īpašumu.

7.Praktiski katram logam ir ārējās žalūzijas

Vācijā ārējās žalūzijas tiek izgatavotas no metāla. Tās var būt gan automātiskās, gan ar roku aizveramās. Tās atrodas nevis dzīvokļa iekšpusē, kā tas ierasts pie mums, bet gan ārpusē. Parasti tās ir iemontētas jau mājas sienā.

Dēļ tā, ka žalūzijas ir no metāla, vakaros var sajusties ne visai omulīgi. Iedomājieties: jūs ejat pa ielu, un visi kaimiņi sinhroni sāk aizvērt savus logus, un pa visu ielu atskan griezīga metāliska čīkstoņa.

8.Pastkastītes un domofoni šeit izskatās nedaudz citādāk

10 деталей немецкого быта, которые вызывают лишь один вопрос: «Как так-то?»

Vāciešu mājās uz pastkastītēm ir uzrakstīti iemītnieku personu dati. Bet uz domofoniem ir piestiprinātas plāksnītes ar dzīvokļos mītošo cilvēku vārdiem un uzvārdiem.

9.Olas un pienu vācieši neuzglabā ledusskapī

  Pie mums                                                             Vācijā

Vācijā olas pirms nonākšanas tirdzniecībā netiek apstrādātas ar ķimikālijām – tātad tās ir saglabājušas savu dabisko aizsargapvalku. No vienas puses, jūs saņemat produktu ar vistu fekālijām un spalvām, bet no otras – bez ķīmiskās apstrādes tās var uzglabāt istabas temperatūrā. Tiesa, glabāšanas laiks šīm olām ir īsāks: tikai 1-2 nedēļas.

Kas attiecas uz pienu, tad Vācijā praktiski tas viss tiek ultrapasterizēts (piens tiek uzkarsēts līdz augstākai temperatūrai, nekā pie pasterizēšanas, ar ko garantēti tiek iznīcinātas visas baktērijas). Tas ļauj uzglabāt pienu bez ledusskapja ilgstoši (pat līdz 3 mēnešiem).

Turklāt vāciešu ledusskapji nav tik liela izmēra, lai tajos varētu salikt visu iespējamo.

10.Svētdienās vāciešu mājās dzīve ir kā pamirusi

Jebkura cita diena                                  Svētdiena

Svētdienās Vācijā ir slēgti praktiski visi veikali (ar retiem izņēmumiem), bet cilvēki cenšas mazāk trokšņot. Ja jūs ieslēgsiet skaļu mūziku vai zāles pļāvēju, tuvākais kaimiņš jūs var iesūdzēt tiesā. 

Dažās pilsētās arī nedēļas vidū ir tādas “klusās stundas” (parasti no 13:00 līdz 15:00), kuru laikā nedrīkst nodarboties ne ar ko trokšņainu. 

Vai esiet bijuši Vācijā? Vai jums patīk vietējais dzīvesveids?

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More