Augu pārstādīšana pavasarī: biežāk pieļautās kļūdas

edzive

Pavasaris tuvojas straujiem soļiem un atgādinām, ka ir laiks sākt pārstādīt istabas augus, lai mūsu augi būtu spēcīgi, skaisti un krāšņi ziedoši.

Kā zināt, ka ir laiks pārstādīt istabas augus? Tam ir vairākas pazīmes!

Lai arī augs tiek kopts, tā augšanas temps krasi samazinās.

No poda spraucas ārā saknes.

как пересадить растение

Jaunās lapas ir mazākas un zaudē krāsu.

Augs ir vizuāli nesamērīgs ar podu.

как пересадить растение

Kādu podu izvēlēties?

Pirmkārt, jāņem vērā iepriekšēja poda lielums un jaunajam podam ir jābūt vismaz pāris centimetru lielākam diametrā un augstumā. Jo lielāks augs, jo lielāks pods nepieciešams.

Lasi arī: Kas notiks, ja pārstāsiet ēst veikalā nopērkamo maizi un pie tā arī pieturēsieties

Turklāt svarīgs arī poda materiāls. Visbiežāk pieejami ir terakota, keramikas un plastmasas podi. Terakota podā augsne diezgan ātri izšūst, tāpēc tādos podos var stādīt augus, kuriem nav nepieciešama bagātīga laistīšana. Savukārt keramikas un plastmasas podi ir piemēroti augiem, kuri mīl mitrumu. Ja podam apakšā nav caurumu, tad apakšā ir jāizveido drenāžas slānis un augu laistiet nedaudz retāk.

Kā pareizi augus pārstādīt?

Kad augu izņem no poda un tā saknes notīra no augsnes, tad to mēdz dēvēt par auga transplantāciju. Tomēr vairumā gadījumu tas nav jādara. Nokratot augsni ir liela iespējamība, ka auga saknes tiks bojātas un beigās tas var nomirt. Istabas augiem vislabāk ir bijušo poda saturu likt jaunā un pievienot klāt trūkstošo zemi.

Ko ir svarīgi iegaumēt, kad pārstādāt augu

Lai augu būtu vieglāk pārstādīt, to iepriekš nevajag kādu laiku laistīt. Vienmēr izveidojiet drenāžu. Jā pārstādīšanas procesā auga saknes tiek traumētas, tad nevajag steigties ar laistīšanu, jo tādā veidā samazinās iespēja, ka augs nobeigsies.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More