Šādi kāposti stāv līdz nākamā gada septembrim: kraukšķīgi un neapmelnē (pateicos vedeklai)

edzive

Kraukšķīgi skābēti kāposti ziemai, kas glabājas ļoyi ilgi un neapmelnē, nepaliek glumi. Es uzskatu, ka šī recepte ir Dieva dāvana: nav nepieciešams pievienot cukuru, etiķi, nekādas papildu sastāvdaļas. Uzglabāšanā notiks pats fermentācijas process. Šī recepte pastāv jau daudzus gadus, bet nesen ar mani padalījās vedekla.

Mēs vienmēr esam brīnījušies, kāpēc viņai ir tik garšīgi kraukšķīgi kāposti un tajā pašā laikā tie uzglabājas līdz jaunajai ražai, pat šajā septembrī mēs tos joprojām ēdam. Viss izrādījās vienkārši: vedekla pat negaida aukstu laiku, lai gatavotu kāpostus!

Kraukšķīgi skābēti kāposti ziemai

1. Lai novāktu kāpostu ziemai (liela raža, labi ēdam!) Vajadzēs 6 vēlo šķirņu kāpostu galvas, tām jābūt blīvām, kraukšķīgām! Manā gadījumā tiek izmantoti Megaton kāposti, tieši mēs tos pārdodam sezonā, starp citu, šādam kāpostam ir īss kāts, kas ir ļoti labi. Kāpostiem noņem ārējās netīrās lapas un to pārgiež uz pusēm. No 2 kāpostu galvām, kas sver 3,5 kg iznāk aptuveni 3 litri kāpostu.

2. Burkānus nomazgā un sasmalcina uz rupjas rīves. Burkānus saliek bļodā. Uz vienu litru kāpostiem var likt aptuveni vienu burkānu, tas skābētiem kāpostiem piedod krāsu un garšu.

Lielā bļodā smalcina kāpostu jums ērtā veidā, mēs izmantojām vecu, asu kāpostu ēveli. Kāpostu griešanai var izmantot arī mazākus instrumentus – nazi, bet tas prasīs ilgāku laiku, ja apjoms ir lielāks.

4. Tad kāpostiem pievieno burkānus un ar vieglām kustībām visu samaisa. NEDRĪKST kāpostus stipri spiest, lai tie saglabā savu kraukšķīgumu.

5. Sālījuma pagatavošanai vajadzīgs tīrs ūdens – var ņem izfiltrētu vai avota ūdeni. Mēs ņemam avota ūdeni. To nav nepieciešams sildīt, lai tajā izšķīdinātu sāli. Vedekla izmanto parasto vārāmo sāli, man ir smalkā sāls, šķīstot neatstāj atlikumus. Etiķa te nav, tāpēc tie ir nevis marinēti kāposti, bet skābēti kāposti, nelielo kāpostu sulas daudzumu kompensē ūdens.

6. Samaisiet sālījumu, ļaujiet tam nostāvēties minūti un precīzi pusi ielejiet kāpostos un burkānos. Nepievienojiet vairāk, pēc 10-15 minūtēm kāposti nokarsēsies no sāls un būs sālījumā. Atstājiet kāpostus 40 minūtes.

7. Kamēr kāposti ir atstāti ievilkties un zaudē apjomu, mēs sagatavojam burkas. Mūsu gadījumā mēs ņemam 3 litrus, jo mēs mīlam kāpostus ēst gana bieži. Bet jūs varat arī izmantot mazākus traukus. Burkas nomazgājam ar dzeramo sodu, labi noskalojam ar aukstu ūdeni un atstājam otrādi, lai ūdens notek. Mazgāšanas līdzekļus nevajadzētu lietot.

8. Pēc 40 minūtēm kāpostus ievietojam tīrās burkās un nekādā gadījumā ļoti nesaspiežam kāpostus un pēc iespējas mazāk aiztiekam. Burkas tikai viegli sakratiet, lai kāposti guļ blīvāk. Kāpostus pārlej ar sālījumu, lai viss ir nosegts un pagaidām atstāj.

9. No divām kāpostu galvām, kas katra ir gandrīz 3,5 kg smaga iegūst 5 litrus sālījuma. Mēs kāpostus uzreiz liekam VĒSĀ vietā (nav nepieciešamas 3 dienas siltumā) 10 – 14 dienas, vienlaikus aizvākojot burkas ar neilona vākiem. Man nav balkona, tāpēc burkas glabāju pagrabā. Lai apturētu strauju fermentācijas procesu, tie jāuzglabā aukstumā.

10. Mēs, protams, nespējām atturēties un pagatavojām vēl. Turklāt šādi pagatavotus kāpostus nav nepieciešams turēt siltumā un caurdurt. Vienīgais, kas var notikt – otrajā dienā sālijums var nedaudz pāriet pāri burkas malām, tāpēc labāk turiet to uz paplātes un to neizlejam, jo iespējams, ka pēcāk ar to varēs apliet burkas.

Sastāvdaļas septiņām 3 litru burkām:

  • – vēlo šķirņu kāpostu galvas – 4 (katra aptuveni 3,3 – 3,5 kg)
  • – sulīgi burkāni – 4 gabalo (katrs 200 – 250g)
  • – sāls – aptuveni 600 g
  • – tīrs, auksts ūdens – 10 litri.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More