Slaida saimniece atklāja man šokolādes kūkas recepti, kuras sastāvā nav ne miltu, ne cukura

edzive

Mājās gatavotus saldumus bez cukura un miltiem saldummīļi uztver ar zināmu daļu skepses. Taču šāda attieksme ne vienmēr ir attaisnojama. Un prasmīgiem kulināriem ir zināmi vairāki paņēmieni, kā pagatavot kādu gardumu bez tik ierastajām sastāvdaļām. 

Šodien mēs pastāstīsim, kā pagatavot šokolādes kūku bez miltiem un cukura. No šāda cienasta sajūsmā būs ikviens. Lai gan, diez vai kāds atminēs, no kā tas ir pagatavots.

Sastāvdaļas:

 • 100 g valriekstu
 • 100 g dateļu
 • banāns
 • 6 ēd.kar. kakao pulvera
 • puse avokado
 • 1 ēd.kar kokosriekstu eļļas
 • 1 ēd.kar. medus

Pagatavošana:

 1. Vispirms uz dažām minūtēm aplejam dateles ar siltu ūdeni. Kārtīgi nomazgājam un pārliekam caurdurī, lai notecētu liekas šķidrums. Pēc tam izņemam no tām kauliņus, bet mīkstumu saliekam blenderī. Pievienojam valriekstus un visu kārtīgi sasmalcinām.
 2. Riekstu un dateļu maisījumam pievienojam pusbanānu un 4 ēdamkarotes kakao. Vēlreiz visu samaļam blenderī, lai mums sanāktu stingra masa. Tā būs mūsu kūkas pamatne.
 3. Sagatavotās formiņās liekam nelielas pagatavotās augļu masas porcijas. Pamatnītes veidojam tādā formā, lai tajās varētu ielikt pildījumu. Visu ieliekam uz 5 minūtēm saldētavā.
 4. Tālāk blenderī ievietojam avokado mīkstumu, kokosu eļļu, otru banāna pusīti un 2 ēdamkarotes kakao pulvera. Sakuļam viendabīgā masā, pēc tam pievienojam karoti šķidra medus (var izmantot arī jebkuru saldu sīrupu), atkal visu sakuļam.
 5. Liekam pildījumu formiņās, pa virsu uzklājot atlikušo augļu masas daļu. Virspusi pielīdzinām ar dakšiņu. Liekam saldētavā uz pusstundu. Labu apetīti!

Šīs gaisīgās šokolādes kūciņas lieliski izskatīsies uz ikviena galda. Lai gan īpaši priecīgi būs tieši tie kārumnieki, kuri cenšas ievērot pareizu uzturu. Tieši tādēļ viņiem šie kārdinošie gardumi patiks vēl vairāk. Un lai viņi pamēģina uzminēt, no kā tie gatavoti!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More