Sentēvu metodes bagātīgai tomātu ražai: 5 pārbaudīti triki

edzive

Pavisam drīz sāksies aktīvakais laiks dārzā, kad jānovāc raža. Piedāvājam Jums dažus senus trikus, kas tomātu ražu padarīs īpaši bagātīgu!

Kas nepieciešams audzēšanai

как оживить рассаду

Pēc tomātu ārējā izskata bieži vien var noteikt, kas attiecīgajam stādam ir pietrūcis. Lūk, kādi ir visbiežāk izplatītie faktori:

1.Ja lapas dzeltē un vīst, tas nozīmē, ka augam trūkst slāpekļa.

2. Ja lapas ir violetīgās, stumbrs smalks un manāt, ka tomāts padevies sīks, visdrīzāk, tas nozīmē, ka augam trūkst fosfora.=

3. Lapu malas ir sausas un izkaltušas – nav pietiekoši daudz kālija.

Lasi arī: Kā pagatavot vistu kājiņas sīpolu mērcē: ebreju recepte

4. Uz lapām izveidojušies dzelteni plankumi – magnija deficīts.

5. Deformētas un dzeltējošas lapas liecina par to, ka augam trūkst kalcijs.

рассада в домашних условиях

Svarīgi nesajaukt tomātu slimību simptomus ar minerālvielu trūkumu. Parasti vielu trūkuma pazīmes ir auga lēnā attīstība, lapu dzeltēšana, deformācija un auga gaišā krāsa. Šajos gadījumos viss, kas ir nepieciešams ir pietiekama laistīšana, apgaismojuma palielināšana un temperatūras paaugstināšana.=

Kā uzturvielu bagātība augsnē ietekmē augšanu

чем лечить рассаду

Uzturvielu bagātība augiem palīdz spēcināties un atveseļoties, kā arī tie kļūst neuzņēmīgāki pret slimībām. Lūk, kas uzlabosies, ja izmantosiet mūsu metodi:

  • veidosies spēcīgāka sakņu sistēma;
  • uzlabosies procesi augsnē;
  • palielināsies vispārējā auga imunitāte;
  • tie būs pasargāti no slimībām;
  • paātrināsies tomātu augšanas process.

Ar ko “barot” tomātus

домашние подкормки

Dārznieki gadu gadiem apgalvo, ka bez pienācīga mēslojuma tomāti nevar pilnvērtīgi augt. Lūk, labākie mēslojumi varenai ražai.

Jods

раствор из йода

Lai pagatavotu joda mēslojumu, ņemiet spaini un ielejiet tajā 10l ūdens un piepiliniet tam 10 joda pilienus. Kārtīgi aplejiet katru stādiņu ne mazāk kā 1 – 2 reizes nedēļā un katram stādam ieteicams uzliet vismaz puslitra ūdens.

Ķiploks

чесночная настойка

Ja augšana nedaudz ir apstājusies vai tomāti sākuši slimot, ķiploki palīdzēs stiprināt augu imunitāti. 5 ķiploku daiviņas aplej ar 1l verdoša ūdens un atstāj uz 20 minūtēm ievilkties. Tad pievienojiet ēdamkaroti uz litru ūdens un aplaistiet tomātus divreiz nedēļā ar ķiploku mēslojumu.=

Raugs

удобрение из дрожжей

Raugs ir lielisks līdzeklis ar ko pabarot tomātus. 3l destilēta ūdens bez hlora pievieno 100g izšķīdināta rauga un pusēdamkarotes cukura. Tad pārklājiet trauku ar marli un ik pa laikam samaisiet. Kad fermentācijas process būs beidzies, tad 10l ūdens pievienojiet glāzi rauga maisījuma. Aplejiet tomātus vienu reizi mēnesī uz katra auga vismaz 1 l.

Olu čaumalas

кальций из скорлупы

Vistu olu čaumalas būs lielisks kalcija avots. Lai pagatavotu mēslojumu, 3 – 4 olu čaumalas lieciet traukā, aplejiet ar karstu ūdeni un atstājiet uz 2 – 3 dienām ievilkties. Mēslojumu lejiet uz tomātiem divas reizes mēnesī.

Kafijas biezumi

кофейная гуща для почвы

Pateicoties kafijas biezumiem, augsne kļūs irdenāka un piesātināta ar daudzām noderīgām vielām. Kafija bagātina zemi ar slāpekli un skābekli. Recepte visvienkāršākā – izdzeriet rīta kafija, bet pārpalikumus uzlejiet uz tomāta saknēm.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More